چهارشنبه, 8 تیر 1401
مشروح خبر :: توسعه شهرستان نوپای مروست بر مبنای ظرفیت های منطقه ای صورت بگیرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد:

توسعه شهرستان نوپای مروست بر مبنای ظرفیت های منطقه ای صورت بگیرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد برتوسعه شهرستان نوپای مروست بر مبنای ظرفیت های منطقه ای تاکید کرد.

به گزارش خبر گزاری آب ایران، "محمدمهدی جوادیان زاده "در جلسه شورای حفاظت شهرستان های مروست در راستای برگزاری برنامه رویداد آبی در شهرستان های استان با تبریک روز روابط عمومی و ارتباطات به فعالان این عرصه و آرزوی موفقیت برای همه این تلاشگران که بار سنگین آموزش همگانی و ارتقای دانش عمومی را برعهده دارند گفت: برای توسعه شهرستان نوپای مروست از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد ولی این توسعه باید بر مبنای منطق و ظرفیت شهرستان باشد.

وی با ابرازنگرانی از کاهش بارش ها و استمرار خشکسالی ها افزود: نکته مهم و نگران کننده ای که در این شهرستان وجود دارد این است که علیرغم پیشرو بودن در نصب کنتور و مدیریت مصرف، بازهم شاهد افت سالیانه بیش از یک متر آب های زیرزمینی هستیم.

جوادیان زاده این افت را نشان از کاهش تاب آوری سفره های آب زیرزمینی دانست و گفت: اگر برای توسعه این شهرستان بر مبنای منطق و اصولی پیش نرویم و بخواهیم بیش از ظرفیت این شهرستان، صنایع متعدد راه اندازی نماییم دیگر حفظ منابع آب زیرزمینی در این شهرستان معنی نخواهد داشت و این توسعه به برداشت آب بیشتری نیاز خواهد داشت.

وی با بیان اینکه اولویت با آب شرب و بهداشت مردم است خواستار همکاری و هماهنگی همه مدیران، کشاورزان و سرمایه گزاران جهت توسعه این شهرستان شد.

فرماندار شهرستان مروست نیز در این جلسه به بیان مشکلات و گلایه کشاورزان، دامداران و سرمایه گذاران پرداخت و خواستار پیگیری مشکلات شهرستان، ارتقای ادارت به مدیریت و تامین نیروی مورد نیاز شد.

در ابتدای جلسه مدیرمنابع آب شهرستان های خاتم و مروست گزارشی از عملکرد این اداره ارائه داد.

در راستای این رویداد، دیداری با دادستان خاتم صورت گرفت.

 

کد خبر: 59841
  تاریخ خبر : 1401/02/31
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/02/31
 روابط عمومی
 53