چهارشنبه, 8 تیر 1401
مشروح خبر :: از تخلیه سالانه بیش از 60 هزار متر مکعب آب در شهرستان دماوند جلوگیری شد

از تخلیه سالانه بیش از 60 هزار متر مکعب آب در شهرستان دماوند جلوگیری شد

مدیر امور منابع آب دماوند از انسداد دو حلقه چاه غیر مجاز و جلوگیری از خروج سالانه بیش از 60 هزار مترمکعب آب از سفره های زیرزمینی در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آب ایران، "مصطفی عباسی" با اعلام این مطلب، اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی، دو حلقه چاه غیر مجاز به عمق 125 متر و آبدهی 6.2 لیتر در ثانیه پر و مسدود شد.

عباسی با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج سالانه 60 هزار و 220 مترمکعب آب از سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

وی افزود: همچنین با تلاش گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی، 10 حلقه چاه غیر مجاز در محدوده عملکرد این امور شناسایی که در 2 مورد در حال حفر چاه غیرمجاز، ادوات حفاری چاه شامل چکش برقی و بالا بر توسط ماموران گشت وبازرسی توقیف و به پارکینگ تحت نظر این امور منتقل گردید.

مدیر امور منابع آب دماوند در پایان ضمن اشاره به همکاری موثر دستگاه قضایی با این امور در برخورد با متخلفین در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی، خاطر نشان کرد: امور منابع آب دماوند بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

کد خبر: 59926
  تاریخ خبر : 1401/03/03
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/03/03
 شیخ الاسلامی
 77