چهارشنبه, 8 تیر 1401
مشروح خبر :: انسداد 10 حلقه چاه غیرمجاز

انسداد 10 حلقه چاه غیرمجاز

سرپرست امور منابع آب تهران و پردیس گفت: در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی و صیانت از منابع آبی طی یک هفته با انسداد 10 حلقه چاه غیر مجاز از خروج بیش از 138 هزار مترمکعب آب در سال از سفره های زیرزمینی حوزه عملکرد این امور جلوگیری شد.

به گزارش خبرگزاری آب ایران، "وحید مرادی نسب" با اعلام مطلب فوق، تصریح کرد: با تلاش کارشناسان واحد حقوقی، بازرسی و نظارت و با اخذ دستور قضایی طی یک هفته کاری ، 10 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع با دبی 7 لیتر بر ثانیه و عمق کلی  428  متر،  پر و مسدود شد.

وی افزود: با انسداد این چاه ها از تخلیه سالانه 138 هزار و 600 مترمکعب آب از سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری شد.

مرادی نسب با بیان اینکه طی این مدت در بخش آب های سطحی، 3 مورد شناسایی و بررسی تصرفات غیرمجاز رودخانه ها انجام و متعاقباً اخطاریه آن نیز صادر گردید، گفت: همچنین با پیگیری واحد بازرسی و نظارت نسبت به نصب تعداد 21 دستگاه کنتور حجمی و هوشمند بر روی چاه های پروانه دار اقدام گردید.

مرادی نسب با بیان اینکه این اقدام در راستای قانون احیاء و تعادل بخشی آب های زیر زمینی و مدیریت میزان مصرف آب از چاه های مجاز این شهرستان انجام شد، تصریح کرد: کاهش میزان مصرف آب، کاهش هدر رفت آب و تغییر الگوی کشت از اهداف اجرای طرح نصب کنتورهای هوشمند بر روی چاه های دارای پروانه بهره برداری است که در راستای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب در منطقه صورت گرفته است.

سرپرست امور منابع آب تهران و پردیس با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ با دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی خاطر نشان کرد: این امور در عمل به وظیفه ذاتی خود بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

کد خبر: 59927
  تاریخ خبر : 1401/03/03
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/03/03
 شیخ الاسلامی
 73