چهارشنبه, 8 تیر 1401
مشروح خبر :: بازدید دبیران و سرگروه های آموزشی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران از سد لتیان

بازدید دبیران و سرگروه های آموزشی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران از سد لتیان

در راستای انعقاد تفاهم نامه با اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران، سرگروه های آموزشی این اداره کل به منظور ارتقا سواد آبی دبیران و دانش آموزان از سد لتیان و تاسیسات جانبی آن بازدید به عمل آوردند.

به گزارش خبرگزاری آب ایران، "سپیده الهامی منش" مدیر دفتر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران با تشریح اهمیت اطلاع رسانی و آگاه سازی دبیران و دانش آموزان گفت: بیش از 45 درصد از منابع آب استان تهران به مصرف شرب و 55 درصد دیگر نیز صرف کشاورزی، صنعت و خدمات می شود که این ارقام در مقایسه با آمار کشوری تفاوت معنا داری دارد.

وی افزود: برای تامین، انتقال و تصفیه منابع آبی هزینه های بسیار سنگینی صورت می گیرد تا به توان برای شرب استفاده کرد بنابراین با توجه به سهم 45 درصدی بخش شرب از منابع آبی استان تهران و جمعیت شناور حدود 14 میلیونی این استان، با کمترین صرفه جویی می توان از این مایه حیات حفاظت کرد و این مهم از طریق فرهنگسازی و آموزش میسر است.

وی با تاکید بر نقش پررنگ نظام آموزش و پرورش در مصرف بهینه منابع آبی و فرهنگسازی در جامعه گفت: معلمان و دبیران اکنون از نزدیک با وضعیت منابع آبی و زیرزمینی آشنا شده که می توانند این تجربیات را به صورت موثرتر به دانش آموزان و سایر دبیران منتقل کنند.

در این بازدید مسلم زنگنه رئیس گروه بهره برداری و نگهداری از سدهای شرکت آب منطقه ای تهران ضمن تشریح وضعیت منابع آبی سدها، سامانه های آبرسانی شرق و غرب را به تفصیل بیان نمود.

همچنین حمیدرضا وحدانی کارشناس بهره برداری از سد و نیروگاه لتیان نیز در خصوص سد لتیان توضیحاتی به بازدیدکنندگان ارائه داد.

در ادامه نیز رامین احمدیان کارشناس طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی نیز توضیحات تفصیلی در خصوص وضعیت منابع آب  زیرزمینی ارائه نمود.

کد خبر: 59931
  تاریخ خبر : 1401/03/03
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/03/07
 شیخ الاسلامی
 27