یکشنبه, 12 آذر 1402
مشروح خبر :: کمیته ملی آبگیری سد مخزنی هایقر فارس، الزامات آبگیری این سد را بررسی کرد

کمیته ملی آبگیری سد مخزنی هایقر فارس، الزامات آبگیری این سد را بررسی کرد

کمیته ملی آبگیری سد مخزنی هایقر از این سد بازدید کرد و طی نشست فنی و مدیریتی مشترک با ارکان طرح در محل سد، الزامات و شرایط آبگیری سد هایقر را با حضور اعضای کمیته آبگیری، عباس جنگی مرنی معاون مهندسی حوضه های آبریز جنوب کشور و سید عبدالرضا شهابی معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای فارس بررسی نمود.

 به گزارش خبرگزاری آب ایران ،جنگی مرنی معاون مهندسی و تجهیز منابع مالی حوضه آبریز زهره - جراحی و حوضه های آبریز جنوبی کشور در این بازدید گفت: طرح سد مخزنی هایقر در ۱۲۰ کیلومتری شهر شیراز و در شهرستان فیروزآباد قرار دارد و پیشرفت فیزیکی آن حدود ۹۵ درصد است و تکمیل احداث این سد پیگیری می شود.

 

معاون مهندسی حوضه های آبریز جنوب کشور افزود: تکمیل عملیات اجرایی سد مخزنی هایقر و آبگیری آن، جزو طرح های اولویت دار وزارت نیرو در استان فارس است و با آبگیری و بهره برداری از آن در آینده ای نزدیک، انشاالله شاهد شکوفایی و توسعه منطقه خواهیم بود.

 

عباس جنگی مرنی در پایان تاکید: تمامی تلاش شرکت آب منطقه ای فارس و وزارت نیرو اینست که هر چه سریعتر سد مخزنی هایقر به بهره برداری کامل برسد و مردم خوب و نجیب منطقه از این سد بهره مند شوند.

 

گفتنی است عملیات احداث طرح سد مخزنی هایقر از سال ۱۳۸۷ توسط شرکت آب منطقه ای فارس شروع شده و ظرفیت مخزن آن در تراز نرمال، حدود ۱۴۰ میلیون متر مکعب می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

کد خبر: 59966
  تاریخ خبر : 1401/03/05
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/03/07
 روابط عمومی
 563