چهارشنبه, 8 تیر 1401
مشروح خبر :: بازدید معاون حفاظت، بهره برداری و امور اجتماعی حوضه های آبریز جنوبی کشور از تاسیسات آبی استان بوشهر

بازدید معاون حفاظت، بهره برداری و امور اجتماعی حوضه های آبریز جنوبی کشور از تاسیسات آبی استان بوشهر

محمدحسین منتظریون در این بازدید تاسیسات تامین، انتقال و توزیع آب حوضه رودخانه های شاپور، دالکی و باهوش را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش خبرگزاری آب ایران، معاون حفاظت، بهره برداری و امور اجتماعی حوضه آبریز روخانه های زهره، جراحی و حوضه های جنوبی کشور اظهار کرد: سد رییسعلی دلواری به عنوان بزرگترین تامین کننده آب کشاورزی در شهرستان دشتستان از اهمیت بالایی برخوردار است و به همین منظور مانور تجهیزات این سد انجام شد.

وی افزود: بررسی دوره ای عملکرد تجهیزات این سد به منظور خدمت رسانی با همه ظرفیت و کاهش هزینه های نگهداری و تعمیر صورت می پذیرد.

محمدحسین منتظریون خاطرنشان کرد: با توجه به آبگیری سد رییسعلی دلواری و سایر تاسیسات انحراف آب در استان بوشهر، خوشبختانه در سال جاری تامین آب کشاورزی بر اساس برنامه منابع و مصارف این تاسیسات و متناسب با حجم ذخیره آن ها انجام شده است.

وی با اشاره به میزان آب رهاسازی شده در شبکه های آبیاری استان بوشهر از ابتدای سال آبی جاری گفت: در این بازه زمانی بالغ بر 190 میلیون مترمکعب آب به بهره برداران شبکه های آبیاری این استان تحویل داده شده و مورد استفاده قرار گرفته است.

معاون حفاظت، بهره برداری و امور اجتماعی حوضه آبریز روخانه های زهره، جراحی و حوضه های جنوبی کشور اظهار کرد: بازدید از شبکه های آبیاری شبانکاره، آبپخش، کلل، حاشیه حله، دالکی، وحدتیه و همچنین پیگیری درخواست مردمی روستای تنگ خون از دیگر اقدامات انجام شده در شهرستان دشتستان می باشد.

منتظریون در بازدید از شهرستان تنگستان، سد خاییز را پروژه مهمی در تامین آب نخیلات شبکه اهرم نامید واظهار کرد: لوله گذاری کانال های آبیاری شهر اهرم یکی از مطالبات مردم این شهر است و موجب بهبود مبلمان شهری و کاهش خطرات و حوادث خواهد شد.

وی افزود: با توجه به عملکرد مثبت فاز اول این طرح در محله گلستان و کاهش خطرات کانال های روباز، پیگیری ویژه به منظور تامین اعتبار فاز دوم و سوم این طرح در دستورکار این شرکت قرار خواهد گرفت.

معاون حفاظت، بهره برداری و امور اجتماعی حوضه آبریز روخانه های زهره، جراحی و حوضه های جنوبی کشور ضمن تقدیر از عملکرد شرکت آب منطقه ای بوشهر در توزیع آب در شبکه های آبیاری گفت: با توجه به کاهش بارش ها و کمبود منابع آبی در سراسر کشور، به حداکثر رساندن ظرفیت های تامین آب کشاورزی و محیط زیست به عنوان یک ضرورت دیده می شود.

محمدحسین منتظریون خاطرنشان کرد: در جریان بازدیدهای انجام شده گفتگوهای متعددی با کشاورزان و بهره برداران منابع آبی انجام شد که نشانگر ضرورت مشارکت حداکثری مردم برای بهره برداری از تاسیسات آبی است.

این گزارش می افزاید بازدید از روند اجرایی طرح های مرمت، بازسازی و نگهداری و تعمیر تاسیسات آبی در دست بهره برداری و همچنین بازدید از طرح تجهیز نقاط به ابزارهای اندازه گیری در شبکه های آبیاری از دیگر برنامه های سفر دو روزه معاون حفاظت، بهره برداری و امور اجتماعی حوضه آبریز روخانه های زهره، جراحی و حوضه های جنوبی کشور به استان بوشهر بود.

کد خبر: 59992
  تاریخ خبر : 1401/03/07
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/03/07
 روابط
 34