چهارشنبه, 8 تیر 1401
مشروح خبر :: انسداد 4 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد امور منابع آب تهران و پردیس

انسداد 4 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد امور منابع آب تهران و پردیس

سرپرست امور منابع آب تهران و پردیس گفت: در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی، طی یک روز کاری با انسداد 4 حلقه چاه غیر مجاز از خروج بیش از 49 هزار متر مکعب آب در سال از سفره های زیرزمینی حوزه عملکرد این امور جلوگیری شد.

به گزارش خبرگزاری آب ایران، "وحید مرادی نسب" با اعلام مطلب فوق، افزود: با تلاش واحد کارشناسان حقوقی، بازرسی و نظارت و اخذ دستور قضایی طی یک روز کاری، تعداد 4 حلقه چاه غیرمجاز در عملکرد این امور در مجموع با دبی 2.5  لیتر بر ثانیه و عمق 100 متر،  پر و مسدود شد.

وی افزود: با انجام این عملیات از تخلیه سالانه 49 هزار و 275 متر مکعب آب از سفره های زیرزمینی حوزه عملکرد این امور جلوگیری شد.

مرادی نسب با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ با دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

 سرپرست امور منابع آب تهران و پردیس در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران و پردیس بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 

کد خبر: 59994
  تاریخ خبر : 1401/03/07
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/03/07
 شیخ الاسلامی
 33