یکشنبه, 6 آذر 1401
مشروح خبر :: بازدید معاون وزیر نیرو در امور آب وآبفا از خط دوم آبرسانی به شیراز

بازدید معاون وزیر نیرو در امور آب وآبفا از خط دوم آبرسانی به شیراز

محمد جوانبخت معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا و مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران در سفری یک روزه به استان فارس از سد مخزنی کوار و خط دوم آبرسانی به شیراز بازدید کرد.

 به گزارش خبر گزاری آب ایران ،دراین بازدید سیاوش بدری مدیرعامل و معاونین شرکت آب منطقه ای فارس ، محسن اردکانی دبیر شورای راهبردی آب ، بهمن بهروزی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شیراز و نمایندگان مجری طرح ایشان را همراهی کردند.

جوانبخت در حاشیه این بازدید گفت:

با توجه به اهمیت آب شرب کلانشهر شیراز نهایت تلاش اینست هر چه سریعتر خط دوم آب رسانی به شیراز از سد درودزن با ظرفیت کامل به بهره برداری برسد .

ایشان اضافه کرد:

با توجه به پبشرفت فیزیکی 68 درصدی سد مخزنی کوار، پی گیری تامین اعتبار لازم به منظور تکمیل پروژه در دستور کار می باشد.

لازم به توضیح است پروژه خط دوم انتقال آب شرب از سد درودزن به کلانشهر شیراز دارای طول خط انتقال  هفتاد وهفت کیلومتر تا مخازن معالی از جنس لوله فولادی در قطرهای 1400 تا 1800 میلیمتر وتصفیه خانه و ایستگاه پمپاژ هر کدام به ظرفیت 3 متر مکعب در ثانیه و به ارتفاع 250 متر  و تونلی به طول  چهار و نیم کیلومتر که تا کنون 85 % پیشرفت فیزکی داشته است و فاز اول آن در تیرماه 1399 به بهره برداری رسیده است.

همچنین سد مخزنی کوارواقع در شهرستان کوار که هدف ازاجرای آن تامین سالانه 145 میلیون متر مکعب آب شرب، صنعت، کشاورزی وزیست محیطی می باشد .این سد از نوع خاکی سنگ ریزه ای با هسته رسی به حجم مخزن 201 میلیون متر مکعب و ارتفاع 52 متراز پی و عرض تاج ده متر است با پیشرفت فیزکی 68 درصد، هز ینه انجام شده 1686 میلیارد ریال و اعتبار مورد نیاز جهت اتمام پروژه 14146 میلیارد ریال می باشد .

کد خبر: 59997
  تاریخ خبر : 1401/03/07
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/03/07
 روابط عمومی
 323