چهارشنبه, 8 تیر 1401
مشروح خبر :: تاکید بر توزیع عادلانه آب کشاورزی در استان گیلان

تاکید بر توزیع عادلانه آب کشاورزی در استان گیلان

در دیدار نماینده شهرستانهای رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی با مدیر عامل آب منطقه ای گیلان، بر توزیع عادلانه آب کشاورزی تاکید شد.

به گزارش خبرگزاری آب ایران ، جبار کوچکی نژاد نماینده مردم شریف شهرستانهای رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی در نشست مشترک با  مدیرعامل آب منطقه‌ای گیلان ، ضمن قدردانی از زحمات و تلاشهای  مجموعه آب منطقه‌ای و همچنین  شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری و زهکشی گیلان  در تامین آب کشاورزی در فصل زراعی جاری گفت:  با توجه به کاهش آورد آب سد سفید رود از تمامی ظرفیت های منابع آبی نظیر آب بندان ها ، چاه های عمیق و ایستگاههای پمپاژ آب  و لایروبی انهار استفاده لازم به عمل آید.

 وحید خرمی مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای گیلان نیز در این دیدار اظهار داشت:  با توجه به کاهش شدید آورد آب سد سفیدرود ، برنامه ریزی های لازم با تشکیل قرارگاه جهادی مدیریت آب  استان گیلان زیر نظر استاندار و همراهی و همکاری کلیه مسئولین دستگاههای اجرایی و فرمانداران در سطح استان اقدام گردید.

وی افزود : تا کنون در 2 شهرستان رشت و خمام  حدود 260 کیلومتر از انهار به جهت تسهیل در فرایند آبرسانی به شالیزارهای این مناطق انجام شده و همچنین 87 ایستگاه پمپاژآب نیز تعمیر و راه اندازی و در مدار بهره برداری هستند.

خرمی اعلام داشت : اولین مرحله آبگذاری آب در کانال چپ سد سنگر( مربوط به اراضی شالیزارهای مناطق مرکزی استان )  از 14 اردیبهشت ماه به مدت 16 روز پیوسته صورت گرفت  و دومین مرحله نیز از دوم خرداد به مدت 8 روز در حال انجام و سپس 4 روز قطع خواهد شد .

کد خبر: 60003
  تاریخ خبر : 1401/03/07
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/03/08
 دبیر خبر
 19