یکشنبه, 6 آذر 1401
مشروح خبر :: آب سد تهم باکیفیت ترین آب شرب کشور است

آب سد تهم باکیفیت ترین آب شرب کشور است

"اسماعیل افشاری "مدیر عامل شرکت آب منطقه ای زنجان اظهار داشت: آب سد تهم باکیفیت ترین آب شرب کشور است این نتیجه بر اساس پایش مستمر آب مخزن سد تهم و نمونه برداری هایی که به صورت ماهیانه توسط این شرکت و از مقاطع ورودی آب رودخانه های تهم ،گلهرود و خشکه رود و همچنین مخزن سد به عمل می آید، حاصل شده است

به گزارش خبرگزاری آب ایران ،وی تاکید کرد که آب سد تهم مشکلی از بابت کیفیت ندارد و در پایش های مذکور، پارامترهای فیزیکی، شیمیایی، میکروبی و فلزات سنگین مورد آنالیز قرار گرفته و سپس به تصفیه خانه آب شهر منتقل می گردد و آب خروجی از مخزن سد قبل از تحویل به مشترکین توسط شرکت آب و فاضلاب استان در حد استانداردهای کشوری و به صورت مستمر در تصفیه خانه تهم تصفیه ، و کیفیت آن مورد پایش مستمر قرار می گیرد.

افشاری با اشاره به سدهای سطح  کشور که تأمین کننده آب شرب  هستند تصریح کرد: این سدها به اندازه سد تهم محصور نگردیده اند و صرف حضور تعدادی از شهروندان در کنار دریاچه و یا سرقت فنس ها به منزله آلودگی آب نبوده و نخواهد بود .

رئیس هیئت مدیره شرکت آب منطقه ای زنجان افزود:این شرکت از سنوات گذشته هشدارهای لازم را برای جلوگیری از تغییر کاربری در بالادست سد داده و مصوبات خوبی هم که در حال حاضر عملیاتی شدند داشته است، لذا تغییر کاربری های غیرمجاز هم باید با حساسیت های لازم پی گیری و با همکاری دستگاه‌های مرتبط انجام و اعاده به وضع سابق صورت پذیرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان با اشاره به هشدارهای صادره عنوان کرد:در این راستا شرکت آب منطقه ای زنجان در سالهای گذشته تعدادی از بناهای ساخته شده در حریم دریاچه را تخریب نموده و اخطاریه های لازم به منظور قلع و قمع برخی از ساخت و سازهای موجود در حاشیه سد را داده و از طریق مراجع قضایی نیز پیگیر می باشد.

وی چالش و نگرانی اصلی شرکت را ، فعالیت های معدنی و صنعتی در بالادست حوضه سد و از همه مهمتر کاهش فاحش ورودی آب به مخزن سد از نظر کمی بیان نمود و تاکید کرد  که این موارد می تواند در موضوع کاهش کیفیت آب در آینده تاثیرگذار باشد.

افشاری از تمامی مدیران و مسئولین و اصحاب رسانه خواست تا بدون کسب اطلاعات موثق و پایه علمی ،از اظهار نظر در اینگونه موارد که موجب تشویش اذهان عمومی شهروندان عزیز می گردد جدا خودداری فرمایند.

کد خبر: 60028
  تاریخ خبر : 1401/03/08
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/03/08
 کارشناس روابط عمومی
 242