یکشنبه, 12 آذر 1402
مشروح خبر :: تخصیص بیش از 40میلیون مترمکعب آب شرب و کشاورزی برای شهرستان لنده

تخصیص بیش از 40میلیون مترمکعب آب شرب و کشاورزی برای شهرستان لنده

مدیرعامل شرکت امور آب منطقه ای کهگیلویه وبویراحمد، از تخصیص بیش از 40میلیون مترمکعب آب برای مصارف شرب و کشاورزی شهرستان لنده از محل رودخانه مارون، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آب ایران، آرش مصلح، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان، با اشاره به نیازمندی آب در شهرستان لنده در حوزه تامین آب شرب و کشاورزی، گفت: با توجه به مستعد بودن دو منطقه کشاورزی دشت بن در بخش موگرمون و دشت آبلش در بخش مرکزی لنده و نیازمندی مردم این شهرستان به آب شرب پایدار، در کارگروه برنامه ریزی امور آب استان سهم حقابه خوبی برای شهرستان لنده در نظر گرفته شده است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: باتوجه به میزان نیاز شهرستان لنده بیش از 40میلیون مترمکعب آب برای مصارف شرب و کشاورزی از محل آب حوزه رودخانه مارون و سد آبریز تامین و تخصیص یافت.
وی، اظهار داشت: این تصمیم نیز با مشورت مجموعه شرکت آب منطقه ای استان با فرماندار، نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی و با تائید هیئت مدیره وزارت نیرو تثبیت شده است.
وی، گفت: مطالعه دقیق منطقه موگرمون و رودخانه جن توسط شرکت مهاب قدس آغاز شده است که با هدف استفاده از منابع آب موگرمون برای تامین آب شرب شهروندان لنده ای و مصارف کشاورزی و اکو سیستم زیست محیطی شهرستان لنده در حال اجرا است.
مصلح، بیان کرد: استفاده از انرژی برقآبی از محل تونل انتقال آب از موگرمون به شهرلنده نیز یکی از فرصت های است که می توانیم از پروژه نیز نهایت بهره لازم را ببریم.

 

کد خبر: 60043
  تاریخ خبر : 1401/03/09
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/03/09
 مسئول روابط عمومی
 210