چهارشنبه, 6 مهر 1401
مشروح خبر :: طرح آبرسانی به آبیک از سد طالقان با پیشرفت 90 درصدی در مراحل پایانی اجرا قرار دارد

طرح آبرسانی به آبیک از سد طالقان با پیشرفت 90 درصدی در مراحل پایانی اجرا قرار دارد

یداله ملکی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین گفت :طرح آبرسانی به آبیک از سد طالقان با پیشرفت 90 درصدی در مراحل پایانی اجرا قرار دارد

به گزارش خبر گزاری آب ایران ، نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: با اختصاص 150 میلیارد تومان اعتبار در پایان سال گذشته روند اجرایی طرح مهم انتقال آب از سد طالقان به آبیک از سرعت بسیار مطلوبی برخوردار شده است.

لطف الله سیاهکلی مرادی  ضمن بازدید از پروژه انتقال آب شرب از سد طالقان به شهر آبیک در جریان روند پیشرفت مراحل پایانی این طرح مهم قرار گرفت.

مرادی در حاشیه این بازدید با اشاره به اهمیت پروژه و ضرورت تسریع در اجرای آن اظهارداشت: تأمین آب شرب سالم و بهداشتی یکی از مطالبات دیرین و مهم مردم آبیک بوده که در دو دهه گذشته این خواسته به حق مردم محقق نشده است، اما با پیگیری های بعمل آمده خوشبختانه طرح انتقال آب از سد طالقان به استان کلید خورد و در فاز اول بزودی شاهد رسیدن آب شرب سالم و گوارا به آبیک و بهره برداری از آن خواهیم بود.

یداله ملکی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین نیز در این بازدید عنوان داشت: حضور مستمر نمایندگان مردم در محل اجرای طرح موجب دلگرمی مجریان شده و اگر مشکلی هم وجود داشته باشد با کمک و پیگیری استاندار، نمایندگان مردم و مسئولین ارشد استان آن را حل می کنیم که این جای تقدیر دارد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین با تشکر از تحمل و صبوری مردم آبیک بیان کرد: با اختصاص ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز، سرعت اجرا جهت تکمیل این طرح مهم بشدت بالا رفته بطوریکه در حال حاضر فقط یک کیلومتر از لوله‌گذاری آن باقی مانده و در مراحل پایانی این طرح هستیم و بزودی آرزوی دیرین مردم آبیک برآورده خواهد شد.

شایان ذکر است طرح انتقال آب از سد طالقان  به آبیک در حال حاضر و با پیگیری‌های صورت گرفته طی دو سال گذشته و تامین منابع مالی مورد نیاز بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پیش بینی می شود این پروژه در تابستان امسال به بهر برداری برسد.

 

کد خبر: 60079
  تاریخ خبر : 1401/03/10
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/03/10
 خواجوی
 173