یکشنبه, 6 آذر 1401
مشروح خبر :: دولت برای تأمین آب استان خراسان جنوبی، برنامه دارد

معاون اجرایی رئیس جمهور:

دولت برای تأمین آب استان خراسان جنوبی، برنامه دارد

معاون اجرایی رئیس جمهور تأکید کرد: دولت برای تأمین آب استان خراسان جنوبی، برنامه دارد.

به گزارش خبر گزاری آب ایران ،مرتضوی با بیان این مطلب در مراسم افتتاح قنوات اربعه نوفرست در شهرستان بیرجند، خاطرنشان کرد: یکی از این برنامه ها، مطالعاتی است که حوزه معاونت علمی رئیس جمهور در رابطه با آب های ژرف انجام داده اند و خوشبختانه چنین امکانی در برخی شهرستان های استان وجود دارد.

وی انتقال آب دریای عمان و خلیج فارس را هم از دیگر برنامه های دولت برای تأمین آب استان خراسان جنوبی عنوان کرد و ادامه داد: در برخی از نقاط مرزی استان هم سفره های مناسبی وجود دارد که امکان انتقال اب آنها به دشت ها وجود دارد.

به گفته وی؛ کارهای مطالعات این برنامه ها در حال انجام است و امیدواریم با تحقق آنها، روزی را شاهد باشیم که خراسان جنوبی 3 میلیون نفر جمعیت داشته باشد.

معاون اجرایی رئیس جمهور با اشاره به اقدامات جهاد کشاورزی در بحث احیای قنوات اظهار داشت: نهضت احیای قنوات همچنان ادامه دارد و امیدواریم این نهضت، با نهضت مسدود کردن چاه های غیرمجاز همراه باشد.

مرتضوی متذکر شد: دولت برای تحقق نهضت احیای قنوات، مبلغ قابل توجهی، به میزان چندین برابر سنوات گذشته، اعتبار تخصیص داده است.

به گفته وی؛ تخصیص اعتبارات تنها در بخش کشاورزی نبوده و حوزه های آب، بهداشت و درمان، راه، آموزش و پرورش، آموزش عالی و ... نیز شرایط مشابهی داشته اند.

کد خبر: 60103
  تاریخ خبر : 1401/03/11
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/03/11
 مدیر روابط عمومی سایت
 75