پنجشنبه, 20 مرداد 1401
مشروح خبر :: آغاز به‌کار کمیته‌های تخصصی کمیسیون هشتم همکاری‌های اقتصادی ایران و قطر

مشاور وزیر نیرو در امور بین‌الملل خبر داد:

آغاز به‌کار کمیته‌های تخصصی کمیسیون هشتم همکاری‌های اقتصادی ایران و قطر

مشاور وزیر نیرو در امور بین‌الملل از آغاز به‌کار کمیته‌های تخصصی و جانبی هشتمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و قطر در شهر دوحه خبر داد.

به گزارش  خبرگزاری آب ایران ، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمدعلی فرحناکیان" اظهار داشت: رهبران دو کشور اراده دارند سطح تعاملات و تجارت دو کشور افزایش یابد و وظیفه مسئولان اجرایی حرکت در راستای توسعه تعاملات و برداشتن گام‌های عملی جهت تحقق این اراده است.
وی خاطرنشان کرد: نتایج عملکرد کمیته‌ها در سند نهایی اجلاس منعکس شده و توسط رؤسای کمیسیون دو طرف یعنی مهندس محرابیان وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران و وزیر صنعت و تجارت قطر به عنوان رئیس قطری کمیسیون مشترک امضا خواهد شد.
به گفته فرحناکیان، مهمترین دستاورد برگزاری کمیته‌های تخصصی، تسهیل زیرساخت‌های توسعه تجارت اعم از بازرگانی، کنسولی، گمرکی و دیگر زمینه‌ها است، علاوه بر این برگزاری مسابقات جام جهانی قطر در پنج ماه آینده فرصت استثنایی را برای منطقه و به‌ویژه دو کشور همسایه فراهم آورده است.
وی افزود: مزیت ایران نزدیکی جغرافیایی به کشور قطر است و ما اعلام آمادگی کرده‌ایم که در تامین نیازهای آنان در جام جهانی صمیمانه همکاری کنیم.
بنا بر این گزارش، همکاری‌های دو کشور ایران و قطر در چارچوب پنج کمیته تخصصی یعنی «کمیته اقتصادی، بازرگانی و صنعتی»، «کمیته بانکی و مالی»، «کمیته حمل و نقل و فناوری اطلاعات»، «کمیته علمی، بهداشتی، فرهنگی ورزشی و گردشگری» و سرانجام «کمیته آب و انرژی» پیگیری می‌شود.

کد خبر: 60183
  تاریخ خبر : 1401/03/15
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/03/15
 مهتاب علی بخشی
 146