پنجشنبه, 20 مرداد 1401
مشروح خبر :: سند راهبردی تفاهم‌نامه هشتمین کمیسیون مشترک ایران و قطر امضا شد/ هدف‌گذاری مالی دو کشور برای رشد ۲ برابری روابط اقتصادی و تجاری

در ادامه سفر محرابیان به دوحه؛

سند راهبردی تفاهم‌نامه هشتمین کمیسیون مشترک ایران و قطر امضا شد/ هدف‌گذاری مالی دو کشور برای رشد ۲ برابری روابط اقتصادی و تجاری

سند تفاهم‌نامه هشتمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و قطر به امضای رؤسای کمیسیون مشترک دو کشور رسید.

به گزارش خبرگزاری آب ایران، بعد از ظهر امروز دوشنبه سند تفاهم‌نامه‌ هشتمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و قطر بین علی اکبر محرابیان و شیخ محمد بن حمد بن قاسم آل ثانی رؤسای ایرانی و قطری کمیسیون مشترک دو کشور در شهر دوحه به امضا رسید.

این تفاهم‌نامه در محورهای ترانزیت، حمل و نقل، صنعت و تجارت، انرژی، گمرک و مناطق آزاد، گردشگری، میراث فرهنگی، کشاورزی، ورزشی و غیره به امضا رسید.
"علی اکبر محرابیان" طی سخنانی در نشست رسمی هشتمین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و قطر، رویکرد دولت سیزدهم در توسعه روابط بین‌المللی را مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: با توجه به روابط گذشته باید این اجلاس به نوعی فصل نوینی از توسعه همکاری‌ها بین دو کشور باشد.
وزیر نیرو با اشاره به هشتمین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و قطر، افزود: امیدواریم با توافقات انجام شده در این اجلاس شاهد رشد چشمگیر تعاملات باشیم.
وی روابط بین دو کشور را محکم و دوستانه دانست و عنوان کرد: برگزاری این اجلاس کمیسیون مشترک نه تنها بسیار سازنده بوده، بلکه بر اساس تاکید و ارائه رؤسای دو کشور در حال تقویت است.
رئیس ایرانی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و قطر با تاکید بر حمایت از بخش خصوصی، خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین اهداف این اجلاس حمایت از بخش‌های خصوصی ایرانی و قطری بوده و خوشحالیم که همزمان با برگزاری این اجلاس، همایش بزرگ تجار ایرانی در دوحه نیز در حال برگزاری است.
وی افزود: در همین راستا طی روز جاری، هشت تفاهم‌نامه بسیار مهم با موضوعات مواد غذایی، صنایع پزشکی، شرکت‌های دانش بنیان و غیره بین تجار دو کشور در حال امضا بوده که بیانگر وجود بازار مناسب برای دو کشور است.
وی ادامه داد: ایران و قطر برای سال ۲۰۲۳ هدف‌گذاری مالی انجام دادند که بتوانند رشد حداقل دو برابری روابط اقتصادی و تراز تجاری دو کشور را شاهد باشند.
وزیر نیرو با اشاره به برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ در کشور قطر، خاطرنشان کرد: قطعا برگزاری جام جهانی قطر یکی از فرصت‌های طلایی برای بازرگانان است که می‌تواند از جهات مختلف محرک روابط اقتصادی و تجاری دو کشور باشد.

کد خبر: 60208
  تاریخ خبر : 1401/03/16
 مهتاب علی بخشی
 126