پنجشنبه, 17 آذر 1401
مشروح خبر :: مردم سنندج از آب سد آزاد تا شهریور ماه بهره‌مند می‌شوند

استاندار کردستان:

مردم سنندج از آب سد آزاد تا شهریور ماه بهره‌مند می‌شوند

استاندار کردستان گفت: مردم سنندج شهریور سال‌جاری از آب سد آزاد بهره‌مند خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری آب ایران ،"اسماعیل زارعی کوشا" استاندار کردستان در جریان بازدید از خط انتقال سامانه سد آزاد به تصفیه‌خانه سنندج با بیان اینکه پروژه آبرسانی به سنندج از محل سد آزاد فعال و با سرعت در حال پیشرفت است، گفت: طبق وعده‌ای که قبلا داده شد و با توجه به تامین اعتبار صورت گرفته، جدیت پیمانکار و همکاری مطلوب وزارت نیرو با اطمینان می‌توان گفت که در شهریورماه سالجاری مردم سنندج از آب سد آزاد بهره‌مند خواهند شد.

استاندار کردستان با بیان اینکه هم اکنون پروژه دارای ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی است و از کل مسیر ۲۷ کیلومتری تاکنون حفاری ۲۴ کیلومتر مسیر صورت گرفته است، افزود: بیش از ۱۴.۵ کیلومتر مسیر نیز لوله‌گذاری شده و 5 کیلومتر لوله نیز به کارگاه‌ها منتقل شده است.
زارعی‌کوشا پیشرفت پروژه از آغاز تا پایان سال گذشته را ۳۵ درصد عنوان کرد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون و در یک زمان سه ماه این پروژه ۳۰ درصد پیشرفت داشته که نشان از اهتمام و جدیت دولت برای رفع دغدغه شهروندان سنندجی است.
وی همچنین به کل اعتبارات در نظر گرفته شده برای اتمام آبرسانی از سد آزاد به تصفیه خانه سنندج نیز اشاره کرد و افزود: تاکنون ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار به این پروژه تزریق شده و تا اتمام کامل نیازمند ۳۰۰ میلیارد تومان دیگر است.
استاندار کردستان همچنین به مردم ساکن روستاهای مسیر انتقال آب به تصفیه‌خانه سنندج اطمینان داد که حتما آنان نیز از مواهب این پروژه و آب سد آزاد بهره‌مند خواهند شد.
شایان ذکر است پروژه انتقال آب سد آزاد به تصفیه خانه سنندج توسط شرکت مدیریت منابع آب و نیروی ایران در حال اجراست.

کد خبر: 60528
  تاریخ خبر : 1401/03/30
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/03/30
 مدیر روابط عمومی
 205