پنجشنبه, 20 مرداد 1401
مشروح خبر :: پیش‌بینی وقوع بارش‌های پراکنده در حوضه‌های آبریز شمالی

موسسه تحقیقات آب اعلام کرد:

پیش‌بینی وقوع بارش‌های پراکنده در حوضه‌های آبریز شمالی

بر اساس پیش‌بینی موسسه تحقیقات آب، هفته جاری برخی مناطق شمالی کشور دارای بارش پراکنده خواهند بود و هفته آینده نیز میزان بارش ناچیز خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری آب ایران ، تازه‌ترین گزارش موسسه تحقیقات آب بیانگر آن است که برای هفته جاری، وقوع بارش‌های پراکنده برای مناطق واقع در شمال غرب، شمال و قسمت‌هایی از شمال شرق کشور پیش‌بینی می‌شود.
همچنین باتوجه‌ به چشم‌انداز بارش پیش‌بینی‌شده برای هفته دوم، وقوع بارش‌هایی در بیشتر مناطق کشور ناچیز پیش‌بینی می‌شود.
حوضه آبریز دریای خزر این هفته بیشینه بارش ۲۱ میلی‌متری و متوسط محدوده ۲ میلی‌متری را تجربه می‌کند که بیشترین میزان در بین حوضه‌های آبریز کشور است.
وضعیت بارش در حوضه آبریز فلات مرکزی هم بیشینه بارش ۲۱ میلی‌متری و متوسط محدوده صفر میلی‌متری را شاهد خواهد بود.
برای حوضه آبریز قره قوم هم این هفته بیشینه بارش ۶ میلی‌متری پیش‌بینی‌شده که متوسط محدوده ندارد و حوضه آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان نیز بیشینه بارش ۵ میلی‌متر و متوسط محدوده صفر میلی‌متری را دارد.
حوضه آبریز ارومیه هم در این هفته بیشینه بارش ۴ میلی‌متری با متوسط محدوده صفر میلی‌متری را شاهد است.
کم‌ترین میزان بارش این هفته در حوضه آبریز مرزی شرق روی خواهد داد به‌گونه‌ای که بیشینه بارش آن ۲ میلی‌متر با متوسط محدوده صفر میلی‌متر خواهد بود. این هفته از مجموعه ۳۰ حوضه آبریز درجه‌دو ۱۱ حوضه بدون بارش است.
حوضه آبریز دریای خزر که در هفته منتهی به ۳ تیرماه شاهد بارش کمی بود در هفته منتهی به ۱۰ تیرماه شاهد کم‌ترین میزان بارش خواهد بود به‌گونه‌ای که بیشینه بارش ۱۲ میلی‌متری و متوسط محدوده صفر میلی‌متری را تجربه خواهد کرد.
مقام دوم پر بارش‌های هفته منتهی به ۱۰ تیرماه متعلق خواهد بود به حوضه آبریز دریاچه ارومیه با بیشینه ۲ میلی‌متر که البته بدون متوسط محدوده خواهد بود.
در هفته منتهی به ۱۰ تیرماه از مجموعه ۶ حوضه آبریز اصلی کشور ۴ حوضه بدون بارش خواهند بود. همچنین از مجموع ۳۰ حوضه آبریز درجه‌دو هم ۲۳ حوضه بدون قطره‌ای بارش خواهند بود.

کد خبر: 60537
  تاریخ خبر : 1401/03/31
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/03/31
 مهتاب علی بخشی
 104