پنجشنبه, 20 مرداد 1401
مشروح خبر :: رفع تصرف 11 هزار متر مربع از بستر رودخانه دره چای

رفع تصرف 11 هزار متر مربع از بستر رودخانه دره چای

مدیر امور منابع آب شهرستان های شهریار، ملارد و شهر قدس از رفع تصرف مساحتی بالغ بر 11هزار متر مربع از بستر رودخانه دره چای واقع در منطقه فردوسیه در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آب ایران، "محمدرضا گیتی پژوه" با اعلام این مطلب، اظهار کرد: با آگاهی و تلاش مامورین گشت و بازرسی این امور، مشخص شد افرادی اقدام به ایجاد خاکریزی، تسطیح، دیوارکشی با بلوک سیمانی، نصب پرچین و اتاقک نگهبانی در بستر رودخانه دره چای واقع در منطقه فردوسیه در محدوده عملکرد این امور، بخشی از رودخانه را به صورت غیر مجاز، تصرف خود درآورده اند.

وی تصریح کرد: پس از شناسایی متخلفین و با اخذ دستور قضایی، طی عملیاتی تمام تصرفات مذکور از ید متصرفین و افرادسود جو خارج و مساحتی بالغ بر 11 هزار متر مربع از بستر رودخانه دره چای رفع تصرف گردید.

گیتی پژوه با اشاره بر اینکه در ابتدا اخطاریه لازم به متخلفین جهت رفع تخلف ابلاغ و در صورت بی توجهی به اخطارها با اخذ دستور قضایی نسبت به برخورد قاطع با آن ها اقدام خواهد شد، گفت: رودخانه ها یکی از مهمترین منابع تامین آب شرب و تغذیه کننده سفره های زیرزمینی و همچنین مجرای عبور سیلاب ها می باشدکه باید از آنها به عنوان انفال عمومی و ثروت ملی حفاظت کرد تا شرایط لازم و کافی جهت عبور ایمن جریان طبیعی آب و سیلاب های احتمالی فراهم باشد.

مدیر امور منابع آب شهرستان های شهریار، ملارد و شهر قدس در پایان با تاکید بر اینکه افرادی که قصد انجام هرگونه ساخت و ساز در حاشیه و حریم رودخانه ها را دارند ابتدا باید استعلام لازم را از امور منابع آب شهرستان خود به عمل آورند تا در آینده دچار خسارت و زیان نشوند، خاطر نشان کرد: این امور با توجه به وظیفه ذاتی خود بر اساس قانون با هر گونه تخلف در زمینه منابع آب‌های سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

کد خبر: 60663
  تاریخ خبر : 1401/04/07
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/04/07
 شیخ الاسلامی
 35