چهارشنبه, 6 مهر 1401
مشروح خبر :: پروژه آبرسانی به آبیک از سد طالقان آماده بهر برداری می شود

پروژه آبرسانی به آبیک از سد طالقان آماده بهر برداری می شود

بازرس کل استان قزوین گفت: با اجرای پروژه آبرسانی به آبیک از سد طالقان یکی از آرزوهای دیرین مردم این شهر محقق می گردد.

 به گزارش خبرگزاری آب ایران ،عبدالله آقا علیخانی ، در حاشیه بازدید از عملیات اجرایی پروژه آبرسانی به آبیک از سد طالقان گفت: این پروژه یکی از مهمترین پروژه های عمرانی استان محسوب می شود و اجرای آن از درجه اهمیت بالایی برخوردار است چرا که با اجرای این پروژه آب سالم و گوارای سد طالقان به شهر آبیک خواهد رسید و یکی از آرزوهای دیرین مردم شریف و متدین این شهر محقق خواهد شد.
بازرس کل استان در خصوص وضعیت اعتبارات این پروژه اظهار داشت: یکی از مشکلات و معضلات پروژه های عمرانی تخصیص اعتبارات مورد نیاز پروژه می باشد که این موضوع یکی از مهمترین دلایل تاخیر در اتمام پروژه ها است. وی افزود: از آنجایی که اعتبارات پروژه آبرسانی به آبیک از سد طالقان ملی می باشد جذب آن در شرایط فعلی کشور بسیار سخت بوده ولی خوشبختانه با همت و همراهی مسئولین استان و نمایندگان مردم شریف استان در مجلس شورای اسلامی و پیگیری های مدیران شرکت آب منطقه ای استان این اعتبارات به پروژه تخصیص پیدا کرد و در حال حاضر نیز شاهد مراحل پایانی اجرای این پروژه هستیم و مطابق وعده مدیران شرکت آب منطقه ای بزودی این پروژه به بهره برداری خواهد رسید و در ادامه نیز عملیات اجرایی پروژه آبرسانی به سایر شهر و روستاهای استان پس از انتخاب سرمایه گذار آغاز می گردد.
یداله ملکی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین نیز در این بازدید با اشاره به روند اجرایی و شرایط سخت و طاقت فرسای این پروژه گفت: با توجه به اعتبارات مناسبی که در پایان سال گذشته با پیگیری های صورت گرفته به این پروژه تزریق پیدا کرد، شاهد تسریع در روند اجرایی پروژه هستیم. وی ادامه داد: کلیه لوله های مورد نیاز پروژه خریداری و به کارگاه منتقل و لوله گذاری نیز انجام شده، همچنین کلیه شیرآلات نیز ساخته و درحال انتقال به محل پروژه می باشد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین در پایان یادآور شد: تاکنون حدود 4000 میلیارد ریال برای این پروژه هزینه شده و عمده کارهای اجرایی این پروژه از جمله لوله گذاری، ساخت و نصب دو دهنه پل جهت عبور لوله از رودخانه و اجرای انشعاب از مقسم آب تهران به اتمام رسیده و همچنین کارهای اجرایی تصفیه خانه موقت نیز توسط همکاران ما در شرکت آب و فاضلاب استان در حال اجرا می باشد که با این روند امید داریم تا پایان تیرماه اجرای این پروژه مهم و حیاتی استان به اتمام برسد.

 

کد خبر: 60664
  تاریخ خبر : 1401/04/07
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/04/07
 خواجوی
 86