پنجشنبه, 20 مرداد 1401
مشروح خبر :: فاز اول پروژه تامین آب آشامیدنی شهر آبیک در استان قزوین به زودی به بهره‌‌برداری می‌رسد

مدیرعامل شرکت مهندسی آبفای کشور:

فاز اول پروژه تامین آب آشامیدنی شهر آبیک در استان قزوین به زودی به بهره‌‌برداری می‌رسد

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: فاز اول پروژه تامین آب آشامیدنی شهر آبیک به زودی به بهره‌برداری می‌رسد و مردم این شهر از آب گوارا و با کیفیت برخوردار خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری آب ایران ،"اتابک جعفری" در جریان سفر یک روزه به استان قزوین افزود: پروژه مذکور در ابتدای طرح بزرگ آبرسانی به 14 شهر و 196 روستا از سدهای طالقان و بالاخانلو صورت می‌گیرد و در ادامه برای خدمت به روستاییان، روستاهای بیشتری را نیز به این طرح ملحق می‌کنیم.

وی تصریح کرد: طرح انتقال آب از سد طالقان پروژه بسیار مهم و نوآورانه‌ای است که فاز اول آن آب‌رسانی به آبیک است و با وجود همه مشکلات اجرایی و اعتباری در دست اجرا است و در چند هفته آینده به پیشرفت 100 درصدی خواهد رسید.
جعفری افزود: فاز دوم این پروژه نیز مربوط به 13 شهر باقی‌مانده است و  همکاران در تلاشند این تعداد شهر را نیز به سدهای طالقان و بالاخانلو متصل کنند تا کیفیت و کمیت آب شهروندان این شهرها ارتقا یابد.
وی ادامه داد: اعتبار مورد نیاز برای فاز دوم و تکمیل نهایی این پروژه بالغ بر 35000 میلیارد تومان تخمین زده شده که با هدف استفاده از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در دستور کار قرار گرفته و در مرحله فراخوان است.
وی همچنین در خصوص جهاد آبرسانی نیز که در قالب تفاهم‌نامه با بسیج سازندگی صورت گرفته یادآور شد: این امر نقطه عطف خدمات دولت به مردم است و مشکل آب آشامیدنی ۹۶ روستای استان در قالب ۵ مجتمع آبرسانی مرتفع خواهد شد.
در جریان این سفر استاندار قزوین نیز گفت: مدیریت منابع آب استان برای کشور ارزش آفرین است و از سویی دیگر استان قزوین جزو استان‌های مطرح در بحث کشاورزی و صنعتی است و لذا تامین آب شرب موجب اشتغال آفرینی در روستاها و مهاجرت معکوس از شهر به روستا می‌شود.
محمد مهدی اعلایی خاطرنشان کرد: یکی از خدمات ارزنده دولت، تامین آب شرب شهروندان آبیک است و خوشحالیم که این مطالبه بحق مردم محقق می شود.
گفتنی است در جریان این سفر یک روزه، حاضرین از پروژه های تصفیه خانه اضطراری آب شهر آبیک، خط انتقال آب از سد طالقان، سه راهی انتقال آب به زیاران، مخزن های مینودر و کوثر تامین کننده آب آشامیدنی شهر قزوین و سامانه نظارت و کنترل آب قزوین بازدید کردند.

کد خبر: 60696
  تاریخ خبر : 1401/04/08
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/04/08
 مهتاب علی بخشی
 87