پنجشنبه, 20 مرداد 1401
مشروح خبر :: انسداد هفت حلقه چاه غیر مجاز در شهریار

انسداد هفت حلقه چاه غیر مجاز در شهریار

مدیر امور منابع آب شهرستان های شهریار، ملارد و شهر قدس از انسداد هفت حلقه چاه غیرمجاز و جلوگیری از خروج سالانه بیش از 57 هزار متر مکعب آب از سفره های زیرزمینی در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آب ایران، "محمدرضا گیتی پژوه" ضمن بیان این مطلب، تصریح کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی، هفت حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق 240 متر و آبدهی سه لیتر در ثانیه پر و مسدود شد.

گیتی پژوه  با بیان اینکه این تعداد چاه‌ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب‌های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی مسدود شده است، اظهار داشت: با انجام این عملیات از خروج سالانه 57 هزار و 420 متر مکعب آب از سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

وی با اشاره به توقیف یک دستگاه نصب یک دستگاه کنتور هوشمند طی هفته گذشته بر روی چاه های پروانه دار، اظهار کرد: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب ‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

مدیر امور منابع آب شهرستان های شهریار، ملارد و شهر قدس در پایان با اشاره به همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی با این امور در برخورد با متخلفین، خاطر نشان کرد: این امور بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب‌های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

کد خبر: 60755
  تاریخ خبر : 1401/04/11
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/04/11
 شیخ الاسلامی
 42