پنجشنبه, 20 مرداد 1401
مشروح خبر :: فرماندار اشکذر بر لزوم تشکیل گشت مشترک جهت مقابله با حفر چاههای غیرمجاز تاکید کرد

فرماندار اشکذر بر لزوم تشکیل گشت مشترک جهت مقابله با حفر چاههای غیرمجاز تاکید کرد

فرماندار شهرستان اشکذر ضمن اعلام آمادگی فرمانداری، بر لزوم تشکیل گشت مشترک جهت شناسایی و مقابله با حفر چاههای غیر مجاز تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری آب ایران ،"روح الله ردایی" در اولین جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان اشکذر در سال جاری  به اهمیت شناسایی چاههای غیرمجاز اشاره کرد و افزود:در این شرایط بحرانی که کشور و استان یزد با کمبود منابع آب زیرزمینی روبروست حفر چاههای غیر مجاز از جانب برخی افراد سودجو به صلاح منابع آبی استان نیست.

وی با بیان اینکه حفر این چاهها علاوه بر وارد کردن ضرر و زیان به کشاورز های دارای پروانه مجاز به  فرونشت زمین و پیامدهای ناگوار آن نیز منجر می شود، ضمن اعلام آمادگی این فرمانداری در این زمینه، بر لزوم تشکیل گشت های بیشتر و مشترک، جهت شناسایی، مقابله و انسداد چاههای غیر مجاز تاکید کرد.

رییس اداره منابع آب شهرستان های یزد و اشکذر نیز ضمن ارائه اطلاعات از وضعیت منابع آبی شهرستان و دشت حیاتی یزد-اردکان به کاهش 23 درصدی بارندگی سال جاری نسبت به میانگین درازمدت آن اشاره کرد و با توجه به این کاهش، به اهمیت اقدامات حفاظتی جهت حفظ منابع آبی موجود تاکید کرد.

"مجید زارع بیدکی" با اشاره به نصب 100درصدی کنتور هوشمند بر روی چاههای کشاورزی از برنامه ریزی این اداره جهت نصب 100درصدی کنتور هوشمند برروی چاههای صنعتی خبر داد.

 وی خواستارهمکاری مسئولین شهرستان و نهادهای محلی و بومی جهت شناسایی چاههای غیر مجاز در این شهرستان شد و گفت:مردم با اطلاع دادن از وجود چاههای غیرمجاز و همکاری با نیروهای گشت و بازرسی در حفاظت از منابع آبی برای نسل های آینده سهیم و شریک باشند.

اعضای جلسه نیز ضمن بررسی چالش ها به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند.

کد خبر: 60772
  تاریخ خبر : 1401/04/12
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/04/12
 روابط عمومی
 40