پنجشنبه, 20 مرداد 1401
مشروح خبر :: کانال انتقال آب سد البرز به سیاهرود به مرحله لوله گذاری رسید.

کانال انتقال آب سد البرز به سیاهرود به مرحله لوله گذاری رسید.

مدیر طرح های توسعه منابع آبی شرکت آب منطقه ای مازندران گفت: طرح انتقال آب از سد البرز به رودخانه سیاهرود پس از تکمیل ایجاد کانال بتنی، به مرحله لوله گذاری رسیده و با ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست.

 

به گزارش خبرگزاری آب ایران ، افراسیاب میرزایی اظهار کرد: این طرح که کلنگ آغاز عملیات اجرایی آن شهریور ۱۴۰۰ به زمین زده شد، در حال حاضر با پایان بخش اول کار که اجرای کانال بتنی سرپوشیده بود، به مرحله ایجاد کانال و لوله گذاری رسیده است.

وی افزود: ساخت این کانال آبرسان به طول یک هزار و ۵۷۰ متر، یکی از زیر پروژه های طرح شبکه آبیاری و زهکشی سد البرز است که تا کنون برای اجرای آن ۳۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته است.

ایشان خاطرنشان کرد: از شهریور ۱۴۰۰ تا کنون کانال سرپوشیده بتنی به طول ۵۰۰ متر اجرا شد و اکنون با آزادسازی ۳۰۰ متر دیگر از زمین های مورد نیاز برای اجرای طرح، عملیات حفر کانال به منظور لوله گذاری آغاز شده است و برای تکمیل کانال حدود ۸۰۰ متر دیگر از زمین های مسیر باید آزادسازی شود

وی گفت: برای اجرای پروژه احداث کانال های آبرسان طرح شبکه آبیاری و زهکشی سد البرز ۶۰ میلیارد ریال از اعتبارات شبکه سد البرز و ۵۰ میلیارد ریال نیز از اعتبارات سفر ریاست جمهوری به مازندران تخصیص یافت که ۳۰ میلیارد از این اعتبارات تا کنون به همین کانال اختصاص داده شده است.

 مدیر طرح های توسعه منابع آبی شرکت آب منطقه ای مازندران در پایان افزود: با تکمیل این کانال یک هزار لیتر آب در ثانیه برای سیراب کردن حدود سه هزار هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان جویبار به رودخانه سیاهرود تزریق می شود.

 

کد خبر: 60796
  تاریخ خبر : 1401/04/13
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/04/13
 مدیر روابط عمومی
 31