پنجشنبه, 17 آذر 1401
مشروح خبر :: اولویت در طرح سد تنگ سرخ بویراحمد، رفع مشکل تملک اراضی مردم است

رییس مجلس شورای اسلامی:

اولویت در طرح سد تنگ سرخ بویراحمد، رفع مشکل تملک اراضی مردم است

رییس مجلس شورای اسلامی، صبح امروز در آغاز سفر یک روزه خود به استان کهگیلویه و بویراحمد، از محل ساخت سد تنگ سرخ بازدید و در جریان روند اجرایی آن قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری آب ایران، محمدباقر قالیباف در جریان بازدید از طرح سد مخزنی تنگ سرخ بشار، در جمع مردم منطقه تنگ سرخ بویراحمد، اظهار داشت: قطعاً موضوع تملک اراضی را پیگیری خواهم کرد و با توجه به همراهی رؤسای کمیسیون‌های انرژی و کشاورزی مجلس در این سفر، این موضوع باید تعیین تکلیف شود.
وی با تاکید بر اینکه اولویت باید با اراضی تحت عملیات کارگاهی طرح باشد، گفت: با ارزش سنجی اراضی، خسارات وارد شده به مردم تعیین و کارشناسی می شود.
شایان ذکر است از جمله اهداف این طرح می توان به تامین آب شرب یاسوج و روستاهای مسیر، به میزان ۲۰ میلیون مترمکعب در سال، تامین آب صنعتی یاسوج به میزان ۱۳.۳ میلیون مترمکعب در سال، تامین آب کشاورزی شهرستان بویراحمد و دنا به میزان ۳۳ میلیون مترمکعب در سال، تامین آب شرب شهر شیراز به میزان ۵۶ میلیون مترمکعب در سال، تامین آب زیست محیطی رودخانه به میزان ۳۴.۴۵ میلیون مترمکعب در سال، فراهم کردن امکانات تفریحی و سیاحتی با توجه به جذابیت توریستی منطقه و کنترل سیلاب و جلوگیری از خسارت آن به سازه های موجود در حاشیه رودخانه بشار اشاره کرد.

 

کد خبر: 60834
  تاریخ خبر : 1401/04/14
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/04/14
 مسئول روابط عمومی
 144