پنجشنبه, 20 مرداد 1401
مشروح خبر :: اخذ سه فقره سند مالکیت به مساحت 380 هکتار در استان تهران

اخذ سه فقره سند مالکیت به مساحت 380 هکتار در استان تهران

سرپرست امور منابع آب فیروزکوه از اخذ سه فقره سند شش دانگ تک برگی به مساحت 380 هکتار، برای بستر رودخانه های حبله رود و دلی چایی در محدوده عملکرد این امور، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آب ایران، "علی اکبر حسینی رمدانی" با اعلام این مطلب، اظهار کرد: با تلاش و پیگیری کارشناسان واحد آب های سطحی این امور و با همکاری واحد حقوقی و اداره ثبت اسناد این شهرستان، به منظور حفاظت از انفال و بستر مجاری آب‌های سطحی و جلوگیری از تعرض و دست اندازی افراد سودجو و زمین خواران به بستر رودخانه ها، مسیل‌ها و نهرهای طبیعی شهرستان فیروز کوه، نسبت به اخذ سه فقره سند مالکیت برای بیش از 380 هکتار از بستر رودخانه حبله رود و دلی چایی در مناطق حصاربن، محمودآباد، کبوتردره، عروس پران، دمی آقا و عمارت  اقدام شد.

وی با بیان اینکه این امور، با تلاش و پیگیری مستمر، طی سال های اخیر توانسته بود برای مساحتی بالغ بر 810 هکتار از اراضی و بستر رودخانه های این شهرستان سند مالکیت اخذ نماید، افزود: با اخذ اسناد مالکیت جدید، مجموع مساحت تحت تملک شرکت آب منطقه ای تهران در شهرستان فیروزکوه به حدود هزار و 400 هکتار رسید.

سرپرست امور منابع آب فیروزکوه با بیان اینکه با این اقدام دست متعدیان به رودخانه و بستر طبیعی و قانونی آن کوتاه و مالکیت شرکت آب منطقه ای تهران تثبیت خواهد شد ادامه داد: با مالکیت شرکت آب منطقه‌ای، بستر رودخانه ها از تصرف مصون خواهد ماند.

حسینی رمدانی در پایان خاطرنشان کرد: اقدام امور آب تا اخذ سند مالکیت برای تمامی بازه‌ها ادامه داشته و به موازات آن تقاضای خلع ید و رفع تصرف از اراضی که اسناد آن به شرکت آب منطقه ای تهران منتقل گردیده، در دستور کار امور قرار خواهد گرفت.

کد خبر: 60837
  تاریخ خبر : 1401/04/14
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/04/14
 شیخ الاسلامی
 33