چهارشنبه, 6 مهر 1401
مشروح خبر :: بازدید مشترک مدیران کیفیت شرکت های آب منطقه ای و آبفای استان قزوین از طرح انتقال آب شرب از سد طالقان به شهر آبیک

بازدید مشترک مدیران کیفیت شرکت های آب منطقه ای و آبفای استان قزوین از طرح انتقال آب شرب از سد طالقان به شهر آبیک

با عنایت به نزدیک شدن زمان بهره برداری از پروژه انتقال شرب از سد طالقان به شهر آبیک، مدیران کیفیت منابع آب و مرکز پایش و نظارت برکیفیت آب و فاضلاب شرکت های آب منطقه ای و آب و فاضلاب، ضمن بازدید مشترک از مخزن آبگیری شهر آبیک، تصفیه خانه موقت و محل آبگیری از مقسم بر لزوم انجام اقدامات حفاظتی جهت اطمینان از تامین آب شرب با کیفیت تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری آب ایران ، محمد محجوب، مدیر کیفیت منابع آب این شرکت ضمن تاکید بر کیفیت مناسب آب دریافتی از سد طالقان، از برنامه های شرکت آب منطقه ای استان قزوین جهت راه اندازی سیستم بیومانیتورینگ خبر داد. وی افزود: این سیستم دغدغه های استان در خصوص موضوعات پدافندی در حوزه کیفیت آب شرب را مرتفع خواهد ساخت. 


نسرین جوادی مدیر مرکز پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب شرکت آبفا در حاشیه این بازدید راه اندازی تصفیه خانه موقت، منطبق بر استانداردهای این حوزه را، اقدامی ضروری در جهت تامین آب شرب با کیفیت برای مردم شهرستان آبیک برشمرد و اظهار داشت: شرکت آب و فاضلاب استان در راستای انجام رسالت خود برای تامین آب سالم و بهداشتی از هیچ کوششی  فروگذار نخواهد کرد. 


لازم بذکر است طرح انتقال آب شرب از سد طالقان به استان قزوین، یکی از بزرگترین پروژه های عمرانی در دست اجرا در استان قزوین می باشد که با هدف نهایی بهبود کمیت و کیفیت آب شرب استان قزوین در دستور کار شرکت آب منطقه ای قرار گرفته است. فاز اول این طرح با هدف آبرسانی به شهر آبیک در تیرماه سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

 

کد خبر: 60844
  تاریخ خبر : 1401/04/14
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/04/14
 خواجوی
 98