چهارشنبه, 12 مهر 1402
مشروح خبر :: ۹۸۴ حلقه چاه غیر مجاز طی سالهای ۹۵تا۱۴۰۰ در شهرستان اصفهان پرو مسدود شد

۹۸۴ حلقه چاه غیر مجاز طی سالهای ۹۵تا۱۴۰۰ در شهرستان اصفهان پرو مسدود شد

مدیر منابع آب شهرستان اصفهان با اشاره توقیف ۱۳۷۹ دستگاه و ادوات حفاری غیرمجاز در ۶سال گذشته گفت: ۹۸۴ حلقه چاه غیرمجاز در این شهرستان پرومسلوب المنفعه شده است.

به گزارش خبرگزاری آب ایران ، خلیل دادخواه، مدیر منابع آب شهرستان اصفهان با بیان اینکه در سال ۱۴۰۰ تعداد۱۷۷،حلقه چاه غیرمجاز پر شده است، اظهار کرد: در سال گذشته ۱۴۶ دستگاه کنتور هوشمند حجمی بر روی چاه های کشاورزی، صنعت و خدمات دولتی نصب شده است.

مدیر منابع آب شهرستان اصفهان اظهار کرد: در سال گذشته ۲۷۷ دستگاه و ادوات حفاری غیر مجاز توقیف شده است.

وی افزود: با اقدامات انجام شده در سال ۱۴۰۰ و اصلاح و تعدیل پروانه بهره برداری ۴۱۹۳ حلقه چاه کشاورزی  شاهد صرفه جویی حدود۲۶ میلیون مترمکعب در سال در منابع  آب زیرزمینی بودیم.

دادخواه به اقدامات انجام شده مدیریت منابع آب در شهرستان اصفهان از سال ۹۵  تا سال۱۴۰۰ پرداخت و گفت: از سال 1395 تا پارسال، ۹۸۴ حلقه چاه غیرمجاز پر و مسلوب المنفعه شد و ۶۴۳ دستگاه کنتور هوشمند حجمی بر روی چاه های شهرستان اصفهان نصب شده است.

وی اضافه کرد: در این بازه زمانی ۱۳۷۹دستگاه و ادوات حفاری غیرمجاز توقیف شده است و ۴۱۹۳ پروانه بهره برداری  چاه اصلاح و تعدیل شده است.

دادخواه خاطر نشان کرد: برگزاری ۱۱ جلسه کار گروه سیل، آزادسازی حدود یک کیلومتر  بستر رودخانه و ساحل سازی حدود یک کیلومتر از رودخانه های سطح شهرستان از اهم فعالیتهای بخش مهندسی رودخانه می باشد که با حمایت و مدیریت دفتر مهندسی رودخانه شرکت در شهرستانهای اصفهان، کوهپایه، هرند، جرقویه و ورزنه صورت گرفته است.

کد خبر: 60993
  تاریخ خبر : 1401/04/22
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/04/22
 پرستو ایران پور
 165