یکشنبه, 6 آذر 1401
مشروح خبر :: معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا از سد نرگسی کازرون استان فارس بازدید کرد.

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا از سد نرگسی کازرون استان فارس بازدید کرد.

محمد جوانبخت، معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران ازعملیات اجرایی کارگاه سد نرگسی کازرون در استان فارس بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند اجرایی پروژه قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری آب ایران ،"محمد جوانبخت"گفت : با توجه به پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی سد نرگسی، این طرح از پروژه های اولویت دار وزارت نیرو می باشد .

جوانبخت ادامه داد: با تامین اعتبار مورد نیاز ،عملیات اجرایی به پایان رسیده و هر چه سریعتر شاهد آبگیری سد نرگسی خواهیم بود.

ایشان ابراز امیدواری کرد با آبگیری سد نرگسی مردم شریف منطقه از نعمات  بیشمار آن بهره مند شده بخصوص از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار گردند.

بر اساس این گزارش محمود رضایی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس و سیاوش بدری مدیر عامل شرکت آب منطقه ای و امین قربانی نماینده مجری طرح سد نرگسی ایشان را همراهی کردند.

لازم به توضیح است سد نرگسی از نوع خاکی و با هسته رسی در ۶۰ کیلومتری شهر کازرون بر روی رودخانه شیرین رود در حال احداث است.

کنترل سیلاب، تامین آب شرب، صنعت و کشاورزی، تولید انرژی برق آبی و انتقال آب به دریاچه پریشان از اهداف ساخت سد نرگسی می باشد.

کد خبر: 61032
  تاریخ خبر : 1401/04/23
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/04/23
 روابط عمومی
 214