یکشنبه, 12 آذر 1402
مشروح خبر :: نصب ۱۳۵ کنتور هوشمند روی چاه های کشاورزی در شهرستان دهاقان استان اصفهان

نصب ۱۳۵ کنتور هوشمند روی چاه های کشاورزی در شهرستان دهاقان استان اصفهان

مدیر امور منابع آب شهرستان دهاقان گفت: از ابتدای سال 1398 با نصب ۱۳۵ کنتور هوشمند بر روی چاه های کشاورزی شهرستان دهاقان ۳۲۰ هزار مترمکعب آب صرفه جویی شد.

به گزارش خبرگزاری آب ایران، حجت حاج حسنی،  گفت: از ابتدای سال 1398،  ۱۳۵ کنتور هوشمند آب بر روی چاه های کشاورزی و صنعتی در این شهرستان نصب شده که منجر به صرفه جویی ۳۲۰ هزار مترمکعب آب شده است.

 وی با اشاره به این که ۲۱۰ حلقه چاه غیرمجاز در دهاقان شناسایی شده است، افزود: تا کنون ۱۸۵ حلقه چاه غیر مجاز  پر و مسدودالمنفعه و بالغ بر ۱میلیون و ۲۰۰ هزار مترمکعب آب صرفه جویی شد.

مدیر اداره منابع آب شهرستان دهاقان تصریح کرد: تاکنون مطالعات حریم و بستر 50 کیلومتر از رودخانه های شهرستان دهاقان انجام شده است.

حاج حسنی خاطر نشان کرد: از سال گذشته تاکنون 8 هزار مترمکعب از اراضی حریم و بستر رودخانه شهرستان دهاقان آزاد شده و رفع تصرف صورت گرفته است و تا کنون ۴۲ کیلومتر از مسیل و رودخانه های شهرستان لایه روبی و ساماندهی شده اند و ۳ پل غیر استاندارد بر روی رودخانه شور تخریب شد.

 وی بیان کرد: درحال حاضر 150 کیلومتر از رودخانه های اصلی شهرستان در دست مطالعه حریم و بستر است و در آینده‌ای نزدیک تکمیل و ارائه می شود.

 

کد خبر: 61123
  تاریخ خبر : 1401/04/28
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/04/28
 پرستو ایران پور
 146