یکشنبه, 12 آذر 1402
مشروح خبر :: 65 درصد آب شرب کشور از منابع آب زیرزمینی تأمین می شود

حیات 80 میلیون ایرانی در گرو حفظ منابع آب زیرزمینی

65 درصد آب شرب کشور از منابع آب زیرزمینی تأمین می شود

معاون حفاظت، بهره برداری و اموراجتماعی حوضه آبریز فلات مرکزی و شرقی گفت: 65 درصد آب شرب کشور از منابع آب زیرزمینی تأمین می شود و این به معنای این است که حیات 80 میلیون ایرانی در گرو حفظ این منابع ارزشمند است.

به گزارش خبرگزاری آب ایران، عبدالله فاضلی فارسانی نماینده تام الاختیارشرکت مدیریت منابع آب ایران و معاون حوضه آبریز فلات مرکزی و شرقی این شرکت در مرکز ستاد ارتباطات مردمی وزارت نیرو در استان مرکزی گفت: منابع آب زیرزمینی در تأمین آب شرب مورد نیاز کشور از اهمیت بالایی برخوردار است و از آنجایی که 65 درصد این آب از منابع آب زیرزمینی تأمین می شود نباید با برداشت بی رویه از این منابع گرانبها لطمه ای به تأمین آب شرب مردم وارد شود.

فاضلی فارسانی با اشاره به اینکه طرح احیاء و تعادل بخشی یک نسخه فنی و اجرایی برای استفاده متعادل و پایدار از منابع آب زیرزمینی در کشور است: هدف از اجرای این طرح را کاهش برداشت در منابع آب زیرزمینی و حفظ این سرمایه ارزشمند دانست.

وی گفت: از همه مردم درخواست داریم با صرفه جویی در مصرف آب و سایر ارگان ها  به جهت کاهش برداشت از این منابع و افزایش بهره وری، وزارت نیرو را در جهت تأمین آب شرب سالم و پایدار همراهی کنند.

کد خبر: 61177
  تاریخ خبر : 1401/04/30
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/04/31
 کمال آبادی
 350