پنجشنبه, 17 آذر 1401
مشروح خبر :: وزیر نیرو از طرح های در حال اجرای حوزه آب و برق کردستان بازدید کرد

طی 15 روز و برای سومین بار:

وزیر نیرو از طرح های در حال اجرای حوزه آب و برق کردستان بازدید کرد

وزیر نیرو عصر شنبه یک مرداد ماه 1401 در سفری کوتاه به کردستان از سد آزاد و سامانه انتقال آب به سنندج بازدید کرد و در جریان اجرای پروژه‌های حوزه آب و برق استان قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری آب ایران، در این سفر معاونین حوزه آب و آبفا و رئیس حوزه کرخه و مرزی غرب،  علی اکبر محرابیان را همراهی می‌کردند.

استاندار کردستان در نشستی با وزیر نیرو، چالش‌های اعتباری حوزه آب و برق استان را مطرح و خواستار تسریع در تخصیص اعتبارات مورد نیاز پروژه‌ها شد.

 اسماعیل زارعی کوشا با بیان اینکه مصوبات سفر دی ماه سال گذشته وزیر نیرو دستاوردهای زیادی برای استان به همراه داشت، به مصوبات سفر رئیس جمهور به استان هم اشاره کرد و گفت: با نگاه ویژه‌ای که وزارت نیرو به کردستان دارد، امیدواریم در کمترین زمان ممکن شاهد تخصیص اعتبار و به ثمر نشستن مصوبات این دو سفر باشیم.

در دامه بازدید  آرش آریانژاد مدیر عامل شرکت آب منطقه ای کردستان نیز گزارشی از روند اجرای پروژه های آب استان ارائه کرد و افزود: با توجه به فصل کاری محدود، تخصیص اعتبارات پروژه های سفر وزیر نیرو در حوضه های آبریز، ضروری است.
وزیر نیرو همچنین در بازدیدی هوایی از سد آزاد و ژاوه در جریان روند اجرای سامانه انتقال آب به سنندج قرار گرفت.

پنج سد در حال بهره برداری و هشت سد در حال احداث در کردستان وجود دارد که با تکمیل این سدها و طرح‌های آبی، بخش قابل توجهی از مشکلات آبی استان مرتفع می شود.
خط انتقال آب از سد آزاد به تصفیه‌خانه سنندج ۲۷ کیلومتر طول دارد و برای تامین آب شرب جمعیت ۷۰۰ هزار نفری شهر سنندج در افق ۱۴۲۵ طراحی شده است.

کد خبر: 61223
  تاریخ خبر : 1401/05/02
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/05/02
 مدیر روابط عمومی
 128