یکشنبه, 12 آذر 1402
مشروح خبر :: راه‌های دسترسی به رودخانه‌ زاینده‌رود تا اطلاع ثانوی مسدود است

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان:

راه‌های دسترسی به رودخانه‌ زاینده‌رود تا اطلاع ثانوی مسدود است

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: راه‌های دسترسی به رودخانه‌ زاینده‌رود تا اطلاع ثانوی مسدود است و امکان ارائه خدمات رفاهی و گردشگری در بیشه زار سد زاینده رود طی هفته جاری وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری آب ایران ، حسن ساسانی روز پنجشنبه ۶ مرداد ماه با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به امکان وقوع سیل و افزایش دبی رودخانه‌های شور و زاینده رود و به منظور پیشگیری از وقوع حوادث غیرمترقبه، جاده‌های دسترسی به رودخانه شور و رودخانه زاینده رود در محدوده‌های پارک سرارود، اسماعیل ترخان و هتل پردیس تا اطلاع ثانوی مسدود شد.

وی افزود: برابر با اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان مبنی بر وقوع سیلاب و اعلام سطح هشدار تا عادی شدن وضعیت آب و هوا، هرگونه اسکان در حاشیه رودخانه‌ها، مسیل‌ها و بیشه زار تاسیسات سد زاینده‌رود ممنوع است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اصفهان خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط کنونی، امکان ارائه خدمات و بهره‌برداری از امکانات رفاهی بیشه زار سد زاینده‌رود، طی هفته جاری وجود ندارد و ورود گردشگران به محوطه بیشه ممنوع است.

 ساسانی توصیه کرد: شهروندان در هنگام ابری بودن هوا و بارندگی و یا افزایش خروجی سد، احتمال وقوع سیل را جدی گرفته و از نزدیک شدن به رودخانه‌ها خودداری کنند.

گفتنی است امروز با حضور نیروی انتظامی و نماینده امور عشایر شهری به عشایر ساکن در حاشیه رودخانه‌ دولت آباد و بخش چنارود در شهرستان چادگان نیز برای ترک حاشیه مسیل‌ها  اخطار داده شد.

کد خبر: 61321
  تاریخ خبر : 1401/05/06
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/05/07
 پرستو ایران پور
 202