یکشنبه, 19 آذر 1402
مشروح خبر :: 7 حلقه چاه غیر مجاز در آران و بیدگل استان اصفهان پر و مسلوب المنفعه شد

7 حلقه چاه غیر مجاز در آران و بیدگل استان اصفهان پر و مسلوب المنفعه شد

رئیس اداره منابع آب شهرستان آران و بیدگل گفت: در سال 1400، هفت حلقه چاه غیر مجاز در شهرستان آران و بیدگل مسدود و پرو مسلوب المنفعه شد.

به گزارش خبرگزاری آب ایران ،بهمن نکوئی شهرکی در خصوص عملکرد اداره منابع آب شهرستان آران و بیدگل در سال ۱۴۰۰ اظهار داشت: در این بازه زمانی اصلاح و تعدیل ۱۰ مورد پروانه های بهره برداری چاه های کشاورزی و نصب کنتور حجمی هوشمند بر روی ۷۹ حلقه چاه انجام شد.

وی افزود: در این سال تعداد ۱۱۴ صدور  مورد مجوز منابع آب زیرزمینی بهره برداری، لایروبی، کف شکنی و غیره صادر شد.

رئیس اداره منابع آب شهرستان آران و بیدگل با بیان اینکه در سال گذشته ۷ جلسه شورای حفاظت منابع آب با ۹۱ مصوبه برگزار شد، اضافه کرد: یکی از محورهای فعالیت سال گذشته ما بازدید های مستمر کارشناسی و گروه گشت و بازرسی از کلیه منابع آبی سطح شهرستان بوده که به طور کامل انجام شد.

وی تصریح کرد: در مجموع کلیه ۱۰۰ مورد منابع آبی شهرستان توجه کارشناسان بازید شد، همچنین برای بررسی بهتر منابع آبی شهرستان در استان این اداره در حدود ۳۰ جلسه شهرستانی و استانی حاضر شد.

نکوئی شهرکی ابراز داشت: آزاد سازی حریم و بستر رودخانه یکی از محورهای اصلی فعالیت اداره منابع آب بوده و در همین راستا در سال گذشته دو مورد آزادسازی به مساحت حدود ۸۵۰  متر انجام شد، همچنین هفت کیلومتر از رودخانه های سفیدشهر و سوک چم ساماندهی شد.

وی فرهنگ سازی در حوزه حریم رودخانه‌ها امری مهم دانست و افزود: دو مورد نصب بنر در خصوص رعایت حریم و بستر رودخانه گازرگاه در محدوده یحیی آباد انجام شد، همچنین ۱۲ مورد میله کوبی و رپر گذاری رودخانه سفیدشهر به طول حدود پنج کیلومتر به اجرا در آمد.

رئیس اداره منابع آب شهرستان آران و بیدگل با اشاره به ۷۵ مورد بازدید و اعلام حریم و بستر رودخانه ها و مدل ها و شن و ماسه در سال ۱۴۰۰ ادامه داد: برای جلوگیری از ایجاد حوادث آبی سه جلسه جلسات کارگروه سیل و مدیریت بحران شهرستان با ۲۹ مصوبه برگزار شد، همچنین ۱۰ مورد حکم قضایی تخلفات منابع آب در این زمان پیگیری و اخذ شد.

کد خبر: 61545
  تاریخ خبر : 1401/05/18
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/05/18
 پرستو ایران پور
 231