چهارشنبه, 6 مهر 1401
مشروح خبر :: آبگیری 7.8 میلیون مترمکعبی سد رئیسعلی دلواری استان بوشهر در بارش های اخیر

آبگیری 7.8 میلیون مترمکعبی سد رئیسعلی دلواری استان بوشهر در بارش های اخیر

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای بوشهر از آبگیری 7.8 میلیون مترمکعبی سد رئیسعلی دلواری در سامانه موسمی مونسون هند خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری آب ایران ،عبدالطیف عباسی نژاد اظهار کرد: بارش های سامانه مونسون که از 7 مرداد ماه آغاز گردید، به صورت نقطه ای و در مناطق مختلف استان بوشهر تاثیرگذار بود.

وی افزود: سازه ها و تاسیسات آبی این شرکت موفق به مهار و هدایت حجم مناسبی از آب شده و آبیاری بخشی از نخیلات در شهرستان های تنگستان و دشتستان از طریق بندهای انحرافی و شبکه های آبیاری این شرکت انجام شده است.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای بوشهر با اشاره به وضعیت آبگیری سد رییسعلی دلواری گفت: این سد به عنوان بزرگترین سازه آبی استان بوشهر و منبع اصلی تامین آب کشاورزی شهرستان دشتستان، موفق به ذخیره سازی 7.8 میلیون مترمکعب آب گردید.

عباسی نژاد تصریح کرد: با ذخیره سازی رواناب های مذکور، حجم ذخیره سد به 322 میلیون مترمکعب رسیده است که معادل 46 درصد از ظرفیت مخزن سد می باشد.

وی بیان کرد: با توجه به پیش رو بودن دور آبیاری پس از برداشت خرما و همچنین رهاسازی مستمر حقابه های محیط زیست، حجم باقی مانده مخزن سد پس از دور آبیاری، حجم قابل اتکایی نخواهد بود و امیدواریم با بارش های پاییز و زمستانه به میزان پایداری جهت آبیاری سال جدید آبی برسیم.

سد رییسعلی دلواری با حجم مخزن 695 میلیون مترمکعب در شهرستان دشستان قراردارد و تامین نیاز آبی شبکه های آبیاری شبانکاره، آبپخش و کلل و همچنین بخشی از حقابه های محیط زیستی رودخانه شاپور و تالاب حله را بر عهده دارد.

کد خبر: 61553
  تاریخ خبر : 1401/05/18
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/05/18
 روابط
 88