چهارشنبه, 6 مهر 1401
مشروح خبر :: عملیات ساخت ایستگاه پمپاژ گالش‌کلا در استان مازندران آغاز شد

عملیات ساخت ایستگاه پمپاژ گالش‌کلا در استان مازندران آغاز شد

مدیر مشارکت‌های مردمی و طرح‌های زودبازده شرکت آب‌منطقه‌ای مازندران از کلنگ‌زنی و آغاز عملیات اجرایی ساخت ایستگاه پمپاژ گالش‌کلا در شهرستان بابلسر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آب ایران ، رضا رسولی اظهار کرد: پروژه ایستگاه پمپاژ روستای گالش‌کلا یکی از طرح‌های زودبازده و مؤثر در تأمین آب کشاورزی منطقه است که با اجرای آن مشکل تأمین آب 100 هکتار از شالیزارهای اطراف بهنمیر برطرف می‌شود.

وی افزود: پس از انجام مطالعات اولیه و مراحل اداری، خرداد امسال اقدامات مربوط به انتخاب پیمانکار برای این پروژه انجام شد و عصر روز سه‌شنبه 18 مرداد نیز با حضور مسئولان شهرستان کلنگ ساخت این طرح به زمین زده شد.

مدیر مشارکت‌های مردمی و طرح‌های زودبازده شرکت آب‌منطقه‌ای مازندران با بیان این‌که برای اجرای این پروژه 10 میلیارد ریال تأمین اعتبار شده است، خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی این پروژه شامل ساخت حوضچه مکش و نصب دو دستگاه پمپ سانتریفیوژ، تابلو برق و تجهیزات برقی، خط لوله فلزی و پلی‌اتیلن و احداث ساختمان دو طبقه برای تاسیسات برقی و پمپاژ است.

در مراسم کلنگ‌زنی این پروژه علاوه بر مدیر مشارکت های مردمی و طرح‌های زودبازده شرکت آب‌منطقه‌ای مازندران، نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس یازدهم، فرماندار، بخشدار و رئیس اداره منابع آب شهرستان بابلسر، تعدادی از مسئولان محلی و اهالی نیز حضور داشتند.

کد خبر: 61564
  تاریخ خبر : 1401/05/19
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/05/19
 مدیر روابط عمومی
 59