چهارشنبه, 6 مهر 1401
مشروح خبر :: انسداد هفت حلقه چاه غیر مجاز در شهریار

انسداد هفت حلقه چاه غیر مجاز در شهریار

مدیر امور منابع آب شهرستان های شهریار، ملارد و شهرقدس، از انسداد هفت حلقه چاه غیر مجاز و جلوگیری از تخلیه سالانه بیش از 170 هزار مترمکعب آب از سفره های زیرزمینی این امور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آب ایران،  "محمدرضا گیتی پژوه" با اعلام این خبر، تصریح کرد: با تلاش واحد حقوقی و با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستورقضایی تعداد هفت حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور، به عمق کلی 135 متر و دبی 8.5 لیتر برثانیه پر و مسدود گردید.

وی با تاکید بر اینکه این چاه ها در راستای اجرای طرح احیاء و تعادلبخشی و حفاظت از منابع آب های زیرزمینی مسدود شد، افزود: با انسداد این چاه ها از تخلیه سالانه 170 هزار و 100 متر مکعب آب از سفره های زیر زمینی این امور جلوگیری شد.

گیتی پژوه با تاکید بر ارتباط و همکاری خوب دستگاه قضایی با این امور برای برخورد با متخلفان تصریح کرد: برداشت بی رویه از منابع آب های زیر زمینی عواقب جبران ناپذیر کاهش آب‌های سطحی از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شورشدن و کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت این موضوع، این امور با جدیت تمام در راستای صیانت از منابع آبی و برخورد با متخلفین تلاش خواهد نمود.

مدیر امور منابع آب شهرستان های شهریار، ملارد و شهرقدس در پایان، خاطر نشان کرد: این امور بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 

کد خبر: 61622
  تاریخ خبر : 1401/05/22
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/05/23
 شیخ الاسلامی
 51