سه‌شنبه, 5 مهر 1401
مشروح خبر :: اخذ اسناد مالکیت برای بیش از 1500 هکتار از اراضی وبستر رودخانه در استان اردبیل

اخذ اسناد مالکیت برای بیش از 1500 هکتار از اراضی وبستر رودخانه در استان اردبیل

مدیرحقوقی شرکت آب منطقه ای اردبیل گفت: در راستای ساماندهی و مستندسازی اموال غیرمنقول و اجرای قانون جامع حدنگار و مصوبات کارگروه استانی اجرای قانون مذکور از ابتدای سال جاری اسناد مالکیت بیش از 1500 هکتار از اراضی و املاک فاقد سند اخذ شده است.

به گزارش خبرگزاری آب ایران ،رحمان نجفی افزود: با نظارت و راهبری دفتر حقوقی و همکاری دیگر واحدها در جهت جانمایی و تثبیت و اخذ اسناد مالکیت محدوده های متعلق به شرکت اعم از بستر رودخانه ها و مسیل ها، سد و شبکه، آبگرم، ساختمان اداری و مسکونی و ایستگاه تبخیرسنجی، تاکنون اسناد مالکیت 1069 هکتار از اراضی و املاک و 138 هکتار از بستر رودخانه های استان صادر و تحویل گردیده است .

وی با اشاره به اهم اقدامات در راستای اخذ اسناد مالکیت اراضی و املاک فاقد سند تصریح کرد: در این راستا اخذ اسناد مالکیت برخی از محدوده های شاخص از جمله سد یامچی به میزان 417 هکتار، سد شورابیل به میزان 88 هکتار در تیر و مرداد سال جاری صورت گرفته است.

نجفی اظهار داشت: ابتدای امسال نیز اسناد مالکیت سد نئور به میزان 562 هکتار و آبگرم ویله دره به میزان 138 مترمربع صدور و اخذ شده است.

لازم به ذکر است که مستندسازی سایر اموال غیرمنقول شرکت بویژه اراضی و املاک شاخص از جمله آبگرم ها، کانال ها و اراضی داخل محدوده شهری، سدها و برخی از رودخانه های بزرگ در دست اقدام بوده که باعنایت به پیگیری های جدی در برنامه عملیاتی سال جاری دفتر حقوقی قرار گرفته است .

 

کد خبر: 61629
  تاریخ خبر : 1401/05/23
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/05/23
 رئیس اداره روابط عمومی
 35