پنجشنبه, 17 آذر 1401
مشروح خبر :: شنا کردن در کلیه تاسیسات آبی استان خراسان جنوبی ممنوع می باشد

شنا کردن در کلیه تاسیسات آبی استان خراسان جنوبی ممنوع می باشد

با توجه به آغاز فصل گرما، شنا در دریاچه پشت سدها،‌ آب بندان ها، کانال های آبیاری و نیز بندهای انحرافی استان خراسان جنوبی، مطلقاً ممنوع است.

به گزارش خبرگزاری آب ایران، در این اطلاعیه آمده است: همه ساله با شروع فصل گرما برخی از شهروندان بدون توجه به علائم هشدار دهنده و اطلاعیه های مکرر این شرکت ، مبادرت به شنا در دریاچه سدها، کانال های آبیاری و زهکشی و همچنین بندهای انحرافی و ...می نمایند که متآسفانه این سهل انگاری ها موجب بروز خسارات جانی و مالی جبران ناپذیری می شود.

شرکت آب منطقه ای  خراسان جنوبی تآکید دارد این تاسیسات صرفا جهت آبرسانی طراحی و احداث شده و به هیچ وجه برای شنا کردن مناسب نبوده و خطر غرق شدن در آن ها وجود دارد. همچنین تآسیسات و محل های اشاره شده دارای حریم قانونی می باشند ، لذا ورود به حریم آنها و شنا در آن ممنوع می باشد.

بنابراین به شهروندان و ساکنین محترم این مناطق توصیه و تأکید می گردد به علائم هشدار دهنده توجه نموده و تذکرات صادر شده اهتمام کافی داشته باشند تا شاهد حوادث تلخ و جبران ناپذیر حاصل از عدم رعایت نکات مطرح شده، در هیچ یک از نقاط استان نباشیم. بدیهی است شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی و واحدهای تابعه آن در صورت بروز هرگونه حادثه در مناطق مورد اشاره هیچ گونه مسئولیتی به عهده نخواهد داشت.

شایان ذکر است هر سال در فصل گرما تعدادی از مردم به ویژه جوانان، بدون توجه به علایم هشدار دهنده و اطلاعیه های این شرکت، مبادرت به شنا در سدها و تاسیسات آبی کرده و با خطرات جانی و احتمال غرق شدگی مواجه می شوند.

کد خبر: 61633
  تاریخ خبر : 1401/05/02
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/05/24
 مدیر روابط عمومی سایت
 66