چهارشنبه, 12 مهر 1402
مشروح خبر :: بسیج تمامی امکانات وزارت نیرو برای حل مشکل آب چهارمحال و بختیاری/۴ سامانه برای جایگزین کردن چشمه آب کوهرنگ در حال اجرا است

وزیر نیرو در سفر به استان چهارمحال و بختیاری:

بسیج تمامی امکانات وزارت نیرو برای حل مشکل آب چهارمحال و بختیاری/۴ سامانه برای جایگزین کردن چشمه آب کوهرنگ در حال اجرا است

وزیر نیرو با اشاره به بسیج تمامی امکانات کشور، گفت: چهار سامانه برای جایگزین کردن چشمه کوهرنگ و تامین آب استان چهارمحال و بختیاری در حال اجرا است.

به گزارش خبرگزاری آب ایران ،«علی‌اکبر محرابیان» امروز یکشنبه در حاشیه سفر به شهرکرد در خصوص آخرین وضعیت تامین آب چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: در پی سیل‌های اخیر در ٢٠ استان کشور، حوزه آب، برق و زیرساخت‌های کشور و از جمله این مناطق، به استان چهارمحال و بختیاری خسارت قابل توجهی وارد شده است.

​وی افزود: امیدوارم با کمک‌های دولت و اقدامات لازم این خسارات برطرف و جبران شود.

وزیر نیرو با بیان اینکه یکی از مناطق آسیب دیده، چشمه کوهرنگ است، گفت: در اثر سیل آب این منطقه کدر و از حد استاندارد خارج شد و متاسفانه این موضوع همچنان ادامه دارد.

وی با اشاره به بازدید خود از این منطقه، ادامه داد: میزان کدری آب نسبت به روزهای اول کمتر شده تا روز گذشته اما امروز قدری کدورت بالاتر رفته و با توجه به این موضوع، در پی جایگزین کردن سهم چشمه کوهرنگ هستیم تا بتوانیم در واقع بیش از ۵٠ درصد آب شهرکرد را که از این منطقه تامین می‌شود را با سامانه‌های اضطراری جایگزین کنیم.

محرابیان با بیان اینکه حجم آب بالا بوده و ایجاد سامانه‌های اضطراری نیز زمان‌بر است، گفت: دستور بسیج تمامی امکانات کشور داده شده و همزمان حدود چهار سامانه برای جایگزین کردن چشمه کوهرنگ در حال اجرا است.

وی با اشاره به وارد مدار شدن دو سامانه و تامین بخشی از آب چشمه، اضافه کرد: دو سامانه اضطراری دیگر هم طی ساعت‌ها و روزهای آینده وارد مدار خواهد شد.

وزیر نیرو با بیان اینکه در حال حاضر برخی از نقاط شهر با کمبود جدی آب مواجه است، گفت: در ساختمان‌های دارای طبقات، آب در طبقه اول تامین می‌شود.

به گفته وی، شرایط تامین آب نسبت به روزهای آینده کمی‌ بهتر شده اما اصلا قابل قبول نیست.وزیر نیرو با اشاره به صدور دستورات لازم، اظهار کرد: اعتبارات ضروری برای حل این مشکل به صورت نقدی پرداخت شده و امیدواریم طی یکی دو روز آینده مشکل رفع شود.

محرابیان با تقدیر از مردم بخاطر همکاری بسیار خوب، بر ضرورت صرفه‌جویی در این شرایط تاکید کرد.

کد خبر: 61638
  تاریخ خبر : 1401/05/23
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/05/23
 مهتاب علی بخشی
 361