یکشنبه, 6 آذر 1401
مشروح خبر :: بهره‌برداری از طرح لایروبی و علاج بخشی سد میل و مغان در استان اردبیل

بهره‌برداری از طرح لایروبی و علاج بخشی سد میل و مغان در استان اردبیل

طرح لایروبی و علاج بخشی سد میل و مغان در شمال استان اردبیل همزمان با هفته دولت به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری آب ایران ،مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل در آئین بهره‌برداری از این طرح گفت: این پروژه با هدف حذف جزیره رسوبی، لایروبی کانال هادی، تثبیت ساحل سمت راست رودخانه ارس و علاج بخشی و پایداری دیواره هادی ساحل چپ اجرا شد.

"علی حیدری" تصریح کرد: در نتیجه اجرای این پروژه تاکنون بالغ بر ۵۱۷ هزار مترمکعب لجن برداری شده و بیش از ۸۴۰ متر ساحل بندی انجام گرفته و حجم عملیات سنگی پروژه نیز حدود ۶۰ هزار مترمکعب بوده است.
وی حفاظت و صیانت از ساحل رودخانه ارس در سمت کشورمان را از نتایج اجرای طرح عنوان کرد و افزود: تلاش برای بهبود تامین جریان آب بیش از ۱۰۰ هزار هکتار از اراضی منطقه و تامین آب شرب شش شهر و ۲۰۰ روستای شمال استان با جمعیت ۳۵۰ هزار نفر از نتایج اجرای پروژه است.
وی جلوگیری از بروز سیل در منطقه، تسهیل آبگیری سد و آزادسازی ۵۰ هکتار از اراضی کشورمان را از نتایج دیگر اجرای این طرح عنوان کرد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل با بیان اینکه عملیات اجرای این طرح از بهمن ماه سال ۹۹ شروع شد، اظهار داشت: تاکنون بالغ بر 320 میلیارد ریال برای اجرای این پروژه هزینه شده است.
آئین بهره‌برداری از طرح لایروبی و علاج بخشی سد میل و مغان با حضور استاندار اردبیل، نماینده منطقه مغان در مجلس و جمعی از مدیران استانی و کشوری برگزار شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کد خبر: 61841
  تاریخ خبر : 1401/06/02
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/06/05
 رئیس اداره روابط عمومی
 61