یکشنبه, 6 آذر 1401
مشروح خبر :: آغاز عملیات اجرایی سد باهوش در تنگستان استان بوشهر

آغاز عملیات اجرایی سد باهوش در تنگستان استان بوشهر

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای بوشهر گفت: با تکمیل شدن سد خاییز و شروع عملیات اجرایی سد باهوش تنگستان، تامین آب نخیلات شبکه آبیاری اهرم به وضعیت مطلوبی ارتقا خواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری آب ایران ،"علی محمدی" در آئین آغاز عملیات اجرایی سد باهوش در تنگستان گفت: یکی از پروژه‌های تامین آب استان بوشهر این سد است که با حجم مخزن ۱۸.۵ میلیون مترمکعب روی رودخانه باهوش احداث می‌شود.

وی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در احداث سد باهوش ۳۵۰۰ میلیارد ریال است، اضافه کرد: این سد از نوع بتنی غلتکی است و در حوضه‌ آبریزی به مساحت ۶۲۸ کیلومتر مربع واقع شده است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر افزود: کنترل سیلاب‌های مخرب و کاهش خسارات ناشی از آن، تامین بخشی از حقابه نخیلات شبکه آبیاری اهرم، کاهش فشار بر سفره‌های آب زیرزمینی منطقه و تثبیت مشاغل حوزه کشاورزی از جمله اهداف این طرح است.
محمدی با بیان اینکه شبکه آبیاری اهرم دارای قدمتی بیش از ۱۳۰ سال است، تصریح کرد: مدل آبیاری و مشارکت مردم در بهره‌برداری از این شبکه، از نمونه‌های ویژه در سطح کشور است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر گفت: مدت زمان پیش‌بینی شده برای ساخت این سد ۳۶ ماهه است و در صورت تامین مالی، امکان تکمیل آن در بازه زمانی کوتاه‌تر نیز وجود دارد.

کد خبر: 61850
  تاریخ خبر : 1401/06/03
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/06/05
 روابط
 101