یکشنبه, 6 آذر 1401
مشروح خبر :: سد انحرافی سیدخیل نکا در استان مازندران به بهره‌برداری رسید

سد انحرافی سیدخیل نکا در استان مازندران به بهره‌برداری رسید

مدیر مشارکت‌های مردمی و طرح‌های زودبازده شرکت آب‌منطقه‌ای مازندران گفت: آب مورد نیاز 90 هکتار از زمین‌های کشاورزی منطقه محروم بخش هزارجریب نکا با اجرای سد انحرافی سیدخیل-چناربن نکا تأمین شد.

به گزارش خبرگزاری آب ایران ، رضا رسولی اظهار کرد: بهره‌برداری از پنج پروژه شرکت آب‌منطقه‌ای مازندران در قالب طرح‌های زودبازده از برنامه‌های این شرکت در هفته دولت است که سد انحرافی سیدخیل-چناربن نکا به عنوان یکی از این پروژه ها به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: این سد انحرافی با اعتبار 35 میلیارد ریال ساخته شده و آب مورد نیاز 90 هکتار از زمین‌های کشاورزی منطقه را تأمین می‌کند.

مدیر مشارکت‌های مردمی و طرح‌های زودبازده شرکت آب‌منطقه‌ای مازندران خاطرنشان کرد: اجرای این طرح یکی از وعده‌های استاندار محترم در سفر روز اول فروردین سال جاری به منطقه محروم هزارجریب بود که با پیگیری‌های شرکت آب‌منطقه‌ای مازندران اجرا شد و به مرحله بهره‌برداری رسید.

رسولی افزود: بهره‌برداری از سدهای انحرافی زنگی‌رود محمودآباد، سیدخیل نکا، هردوآبرود عباس‌آباد و پروژه بهسازی سردهانه‌های زراعی ازاربن سوادکوه نیز در برنامه‌های هفته دولت این شرکت قرار دارد. آغاز عملیات اجرایی 6 پروژه تأمین آب کشاورزی مازندران در قالب طرح‌های زودبازده نیز از برنامه‌های هفته دولت شرکت آب‌منطقه‌ای مازندران است.

کد خبر: 61875
  تاریخ خبر : 1401/06/05
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/06/05
 مدیر روابط عمومی
 77