پنجشنبه, 17 آذر 1401
مشروح خبر :: افتتاح 16 پروژه شرکت آب منطقه ای در گنبد کاووس/ تقدیر استاندار از اقدامات و طرح های شرکت آب منطقه ای گلستان در تامین شرب شهرستان گنبد

همزمان با چهارمین روز از هفته دولت؛

افتتاح 16 پروژه شرکت آب منطقه ای در گنبد کاووس/ تقدیر استاندار از اقدامات و طرح های شرکت آب منطقه ای گلستان در تامین شرب شهرستان گنبد

همزمان با چهارمین روز از هفته دولت و با حضور استاندار گلستان و در مراسمی متمرکز، 16 پروژه شرکت آب منطقه ای گلستان در شهرستان گنبد کاووس همزمان با سایر پروژه ها افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری آب ایران ، در این مراسم که با حضور استاندار گلستان، معاون اقتصادی استاندار ، فرماندار و امام جمعه شهرستان و سایر مدیران و مسئولان برگزارشد، دکتر زنگانه استاندار گلستان گفت:90  درصد پروژه های هفته دولت در گلستان افتتاحیه است و دستگاه های متولی می بایست از منابع صیانت کنند.

 زنگانه بیان کرد: در هفته دولت امسال 60 پروژه با اعتبار بیش از 470 میلیارد تومان در بخش های مختلف آبرسانی به شهرها و تامین آب زراعی و پروژه های مهندسی رودخانه توسط شرکت آب منطقه ای به بهره برداری می رسد که 9 پروژه آن طرح های آبرسانی با 445 میلیارد تومان اعتبار است که 260 لیتر بر ثانیه به ظرفیت آب شرب اضافه می شود.

استاندار گلستان با بیان این که طی هفته دولت 20 هزار متر مکعب به ذخایرمخزن شهر گرگان اضافه شده است، افزود: میزان تنش آبی و مشکلاتی که مردم ما در گرگان و گنبد و آزادشهر در بحث شرب داشتند قابل قیاس با سال گذشته نیست و این اقدامات با کار شبانه روزی و جهادی و پیگیری های جدی مدیران استانی و دولت و مجمع نمایندگان به سرانجام رسید.

وی تصریح کرد: مجوز شیرین سازی آّب دریا و اضافه شدن سد نرماب هم برای تامین شرب استان از جمله موضوعاتی است که در استان در حال پیگیری همه جانبه است.

 زنگانه افزود: در گنبد گام های بهتری برای تامین شرب  برداشته شده است و ما از اقدامات انجام شده در این زمینه از شرکت آب منطقه ای و آبفای استان و دیگر کسانی که در این زمینه پیگیری و مشارکت کرده اند تشکر می کنیم.

گفتنی است  اهم پروژه های قابل افتتاح شرکت آب منطقه ای در شهرستان گنبد کاووس شامل، عملیات حفر و تجهیز و برقرسانی و خط انتقال سه حلقه چاه، عملیات لایروبی رودخانه های چهل چای و بایرام شالی، مرمت و بازسازی سد گلستان، مرمت و بازسازی سد شهید ایمری، مرمت و بازسازی شبکه های آبیاری مجموعه نوار مرز، لایروبی کانال های شبکه سد گلستان، مرمت و بازسازی ایستگاه پمپاژ سد گلستان و مرمت و بازسازی دریچه های شبکه آلاگل و جاده های سرویس است.

کد خبر: 61889
  تاریخ خبر : 1401/06/06
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/06/06
 روابط عمومی
 59