یکشنبه, 6 آذر 1401
مشروح خبر :: سد شهید پستچی هشتجین کلنگ‌زنی و عملیات اجرایی سامانه انتقال آب به این سد شروع شد

همزمان با هفته دولت؛

سد شهید پستچی هشتجین کلنگ‌زنی و عملیات اجرایی سامانه انتقال آب به این سد شروع شد

سد مخزنی شهید پستچی هشتجین همزمان با پنجمین روز از هفته دولت کلنگ‌زنی و عملیات اجرایی سامانه انتقال آب به این سد شروع شد.

 به گزارش خبرگزاری آب ایران ،مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل در مراسم افتتاح برگزار شده اظهار کرد: با هدف توسعه بهره‌برداری از منابع آب حوزه قزل‌اوزن پروژه توسعه منابع آب سوسهاب به منظور تنظیم جریان آب رودخانه سقزچی در مخزن خارج از رودخانه هشتجین، این سد احداث و عملیاتی می‌شود.
"علی حیدری" تصریح کرد: با احداث این سد تأمین آب مورد نیاز شرب هشتجین و روستاهای مسیر انتقال انجام شده و بخشی از نیاز صنعت را نیز پاسخگو خواهیم بود.
وی گفت: تأمین آب پایدار برای نیاز آبی حقابه‌بران مورد توجه قرار گرفته و امیدواریم با احداث این سد شامل بند انحرافی‌، سامانه انتقال، سد مخزنی و ایستگاه پمپاژ بتوانیم در اجرای این پروژه موفق عمل کنیم.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل ساختگاه سد مخزنی هشتجین به نام نام «شهید پستچی» مزین شده را در فاصله ۵۴ کیلومتری جنوب شهرستان خلخال اعلام کرد و افزود: نوع سد سنگریزه با هسته رسی، حجم مفید سد 2.2 میلیون مترمکعب و آب تنظیمی آن نیز بیش از ۳.۴ میلیون متر مکعب است.
حیدری در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: با احداث بند انحرافی و همچنین جاده جایگزین، خط انتقال از بند انحرافی به سد هشتجین انجام شده و برآورد هزینه احداث سد و سامانه خط انتقال آن 350 میلیارد ریال است که امیدواریم با اجرایی شدن این پروژه دغدغه تأمین آب شرب در این منطقه برطرف شود.
در این مراسم استاندار اردبیل، فرماندار خلخال و جمعی از مسئولان استانی و محلی حضور داشتند.

 

 

 

 

کد خبر: 61910
  تاریخ خبر : 1401/06/06
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/06/07
 رئیس اداره روابط عمومی
 82