چهارشنبه, 9 آذر 1401
مشروح خبر :: پر و مسلوب المنفعه شدن بیش از 8 هزار حلقه چاه غیر مجاز در استان اصفهان

مدیر عامل آب منطقه ای اصفهان خبر داد:

پر و مسلوب المنفعه شدن بیش از 8 هزار حلقه چاه غیر مجاز در استان اصفهان

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اصفهان از پر و مسدود شدن بیش از 8 هزار حلقه چاه غیر مجاز در استان اصفهان خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری آب ایران ، حسن ساسانی با اشاره به توقیف چهار هزار و 231 دستگاه و ادوات حفاری غیرمجاز در استان، گفت: از سال 1384 تا کنون هشت هزار و 220 حلقه چاه غیرمجاز در این استان پرومسلوب المنفعه شده است.

وی با بیان اینکه در سال جاری، 230حلقه چاه غیرمجاز پر شده است، اظهار کرد: از سال 1396 تا کنون چهار هزار کنتور حجمی هوشمند الکترومغناطیس بر روی چاه های کشاورزی، صنعت و خدمات دولتی نصب شده است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اصفهان اظهار کرد: با اقدامات انجام شده شاهد صرفه جویی حدود228 میلیون مترمکعب در منابع آب زیرزمینی بودیم.

ساسانی افزود: در راستای چاره‌اندیشی برای کنترل افت و کسری مخزن در آبخوان‌ها، وزارت نیرو با تعریف طرح تعادل بخشی، تغذیه مصنوعی و پخش سیلاب در سال 1384، برنامه‌های خود در زمینه بهبود وضعیت منابع آب زیرزمینی را آغاز کرد.

وی خاطر نشان کرد: مرکز سامانه ۳۸۴۸ یکی از راه‌های ارتباط مردم استان اصفهان با شرکت آب منطقه‌ای اصفهان است و مردم می‌توانند در سراسر استان از طریق تماس با این سامانه، در تمام طول شبانه روز، گزارش تخلفات از قبیل حفاری، لایروبی، کف شکنی غیر مجاز چاه، بهره برداری از چاه‌های فاقد پروانه و ... را مطرح کنند.

کد خبر: 61953
  تاریخ خبر : 1401/06/08
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/06/09
 پرستو ایران پور
 64