یکشنبه, 6 آذر 1401
مشروح خبر :: تثبیت مالکیت بیش از چهار هکتار از اراضی بستر رودخانه منظریه در شهر تهران

توسط امور منابع آب تهران و پردیس انجام شد؛

تثبیت مالکیت بیش از چهار هکتار از اراضی بستر رودخانه منظریه در شهر تهران

سرپرست منابع آب تهران و پردیس گفت: سند مالکیت برای بخشی از بستر رودخانه منظریه (غیاثوند) به منظور تثبیت مالکیت و برای اعمال حاکمیت بهتر و جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده، با همکاری اداره ثبت اسناد اخذ شد.

به گزارش خبرگزاری آب ایران،"وحید مرادی نسب" در نشست مشترک امور منابع آب تهران و پردیس با اداره ثبت اسناد گفت: با پیگیری های ویژه به عمل آمده توسط همکاران این امور برای بخشی از بستر رودخانه منظریه (غیاثوند) واقع در پاسداران  در جهت تثبیت مالکیت، سند مالکیت به مساحت بیش از چهار هکتار صادر شد.

وی افزود: این بخش از رودخانه منظریه در محدوده داخل شهر تهران قرار گرفته و به همین دلیل، صدور این سند در حفظ مالکیت بستر رودخانه و جلوگیری از عدم تجاوز به حریم آن، به منظور پیشگیری از تصرفات غیر مجاز و جلوگیری از سودجویی متصرفان، دارای اهمیت بالایی می‌باشد.

مرادی نسب در ادامه گفت: بر اساس تفاهم‌نامه فی ما بین وزارت نیرو و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و جلسات استانی و شهرستانی برگزار شده با دبیرخانه شورای حفظ حقوق بیت المال و همچنین پیگیری های مستمر انجام شده توسط امورآب تهران و پردیس مقرر است در چارچوب ضوابط و مقررات جاری در خصوص اخذ سند مالکیت برای بستر رودخانه های واقع در شهرستان تهران و پردیس در حوزه عملکرد این امور اقدام شود.

سرپرست منابع آب تهران وپردیس در پایان تاکید کرد: با اخذ سند مالکیت برای اراضی بستر مجاری آب های سطحی اساساً با تثبیت مالکیت دولت به تولیت وزارت نیرو (شرکت آب منطقه ای تهران) هر گونه سوء استفاده احتمالی برای تصرفات بستر و حریم منتفی خواهد شد و امور منابع آب تهران و پردیس در نقش حاکمیتی خود با هر گونه تخلف و تصرف مطابق با قانون برخورد لازم را به عمل خواهد آورد.

 

کد خبر: 61957
  تاریخ خبر : 1401/06/08
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/06/09
 شیخ الاسلامی
 61