یکشنبه, 6 آذر 1401
مشروح خبر :: طرح زونبندی شبکه آب شرب شهر اردبیل با اعتباری بالغ بر 1800 میلیارد ریال به بهره برداری رسید

همزمان با هفته دولت؛

طرح زونبندی شبکه آب شرب شهر اردبیل با اعتباری بالغ بر 1800 میلیارد ریال به بهره برداری رسید

همزمان با هفته دولت و با حضور مسئولین استانی طرح زونبندی شبکه آب شرب شهر اردبیل با اعتباری بالغ بر 1800 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری آب ایران ،معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل در مراسم بهره برداری از این طرح گفت: شرکت آب منطقه ای اردبیل با همکاری شرکت آب و فاضلاب استان تلاش ماندگاری برای توزیع عادلانه آب انجام می دهند که جای قدردانی دارد.

 کمال الدین میرجعفریان با تاکید بر تامین آب مطمئن و پایدار برای مردم تصریح کرد: تامین آب شرب مطمئن، بهداشتی و پایدار باید در سرلوحه اقدامات بخش آب قرار گیرد و همه باید از این برنامه پشتیبانی کنیم.

وی تلاش برای جداسازی آب شرب از آب بهداشتی را یادآور شد و افزود: باید در سالیان گذشته فکری به این کار مهم و اساسی می شد چرا که تنها 10 الی 20 درصد آب توزیعی به مصرف شرب مردم می رسد که با هزینه های زیاد تامین می شود.

 میرجعفریان همچنین از آمادگی دولت برای تامین بودجه طرح های آبرسانی خبر داد و اظهار داشت: دولت در تامین اعتبارات بخش آب هیچ مشکلی ندارد و مدیران باید در جذب اعتبارات عمرانی تلاش دوچندان داشته باشند.

معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای اردبیل نیز هدف از اجرای طرح زونبندی شبکه آب شرب شهر اردبیل را توزیع عادلانه آب در تمامی مناطق شهر عنوان کرد و گفت: شرکت آب منطقه ای اردبیل برای تامین آب شرب مردم استان به تلاشهای جهادی و شبانه روزی خود ادامه خواهد داد.

 جبرائیل رمضانی افزود: شبکه آب شرب شهر اردبیل با 3 زون فشاری و از طریق سه مخزن ذخیره و خط انتقال 1400 میلی متری خروجی از تصفیه خانه آب شرب اردبیل صورت می گیرد.

وی با تاکید بر لزوم تامین و تخصیص اعتبارات مناسب برای طرح های آبرسانی تصریح کرد: با تکمیل زون بندی شبکه آب شرب شهر اردبیل مدیریت فشار آب در سطح شهر بنحوی صورت گرفته که در محدوده شبکه توزیع هر زون فشار استاندارد تامین گردد.

رمضانی هزینه اجرای طرح زون بندی شبکه آب شرب اردبیل را بالغ بر یک هزار و 800 میلیارد ریال عنوان کرد و اظهار داشت: شرکت آب منطقه ای اردبیل برای تامین آب پایدار برای مردم تلاش خواهد کرد.

 علیرضا نعمت سلطانی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان نیز در این مراسم از تلاشهای شرکت آب منطقه ای اردبیل برای تامین آب مورد نیاز مردم قدردانی کرد.

 

 

 

 

کد خبر: 61960
  تاریخ خبر : 1401/06/08
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/06/09
 رئیس اداره روابط عمومی
 59