پنجشنبه, 17 آذر 1401
مشروح خبر :: نصب 225 دستگاه کنتور هوشمند برروی چاه‌های مجاز استان تهران

از ابتدای سال جاری تا کنون انجام شد؛

نصب 225 دستگاه کنتور هوشمند برروی چاه‌های مجاز استان تهران

سرپرست امور منابع آب تهران و پردیس از نصب 225 دستگاه کنتور حجمی و هوشمند بر روی چاه‌های پروانه دار از ابتدای سال جاری تاکنون در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آب ایران، "وحید مرادی نسب" با اعلام مطلب فوق، اظهار داشت: باتوجه به وضعیت بحرانی سفره های آب زیرزمینی دشت تهران به دلیل افت سطح آب های زیرزمینی و برداشت‌های بی رویه و بدون برنامه از آبخوان ها، به منظور امکان مدیریت منابع آب و کنترل میزان بهره برداری از چاه های پروانه‌دار و کمک به تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی دشت ضروری است کلیه چاه های پروانه دار به کنتور حجمی و هوشمند مجهزگردند.

وی افزود: این امور در راستای انجام تکالیف قانونی و با پیگیری های به عمل آمده، نسبت به نصب 225 دستگاه کنتور حجمی و هوشمند توسط مالکین بر روی چاه های مجاز با مصارف صنعت، خدمات، کشاورزی و خانگی حوزه عملکرد امور، اقدام نمود که این گام مهمی در جهت مدیریت مصرف بر منابع آب زیرزمینی محسوب می شود.

سرپرست امور منابع آب تهران و پردیس گفت: نصب کنتور بر روی چاه ها یکی از پروژه های مهم طرح تعادل بخشی بوده که این امور در جایگاه حاکمیتی خود این پروژه را جهت مدیریت منابع آب شهرستان پیگیری ویژه خواهد نمود.

مردادی نسب در پایان گفت: این امور بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد خواهد نمود.

کد خبر: 61984
  تاریخ خبر : 1401/06/09
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/06/09
 شیخ الاسلامی
 64