یکشنبه, 12 آذر 1402
مشروح خبر :: بازدید رئیس حوضه آبریز فلات مرکزی و شرقی شرکت مدیریت منابع آب ایران از سد و سامانه انتقال سد کمال صالح

بازدید رئیس حوضه آبریز فلات مرکزی و شرقی شرکت مدیریت منابع آب ایران از سد و سامانه انتقال سد کمال صالح

رئیس حوضه آبریز فلات مرکزی و شرقی به همراه نماینده مردم شهرستان شازند در مجلس شورای اسلامی و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی از طرحهای آبرسانی روستاهای شهرستان شازند، سد و تصفیه خانه کمال صالح بازدید نمودند.

به گزارش خبرگزاری آب ایران، در این بازدید آخرین وضعیت ذخیره آب و منابع و مصارف آب سد کمال صالح و برنامه تامین آب مصارف مختلف در ماههای آتی ارزیابی میدانی شد.

در این بازدید   جهانگیر حبیبی از تلاش های  شرکت آب منطقه ای مرکزی برای مدیریت  منابع و مصارف سد کمال صالح  و تامین مناسب آب برای شرب و صنعت و نگهداری و ایمنی و پایداری  این سد تقدیر و بر تامین پایدار و مطمئن آب شرب از این سد تأکید کرد.

وی سد کمال صالح  را یکی از سد های منحصر بفرد در نوع خود دانست و افزود:این سد یک پروژه مهم و شاخص هم برای شهر اراک و هم برای صنایع مستقر در مسیر است و در حال حاضر حدود 80 درصد آب شرب شهر اراک از این سد تآمین می شود.

در ادامه مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی  آخرین وضعیت منابع و مصارف آب، میزان ذخیره آب در سد و نیازهای آبی ماههای آتی را گزارش کرد.

 آمری با تأکید بر اینکه در حال حاضر هیچ مشکلی در خصوص تأمین آب شرب شهر اراک از این سد کمال صالح وجود ندارد از تمامی شهروندان عزیز خواست در صرفه جویی و مصرف بهینه از آب تلاش و همکاری کنند.

کد خبر: 62057
  تاریخ خبر : 1401/06/13
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/06/13
 کمال آبادی
 507