یکشنبه, 6 آذر 1401
مشروح خبر :: تثبیت مالکیت بیش از دو هکتار از اراضی حریم و بستر رودخانه مبارک آباد در استان تهران

تثبیت مالکیت بیش از دو هکتار از اراضی حریم و بستر رودخانه مبارک آباد در استان تهران

سرپرست امور منابع آب تهران و پردیس گفت: به منظور تثبیت مالکیت و برای اعمال حاکمیت بهتر و جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده، سند مالکیت برای بخشی از بستر رودخانه مبارک آباد با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک قلهک اخذ شد.

به گزارش خبرگزاری آب ایران ، "وحید مرادی نسب" در نشست مشترک امور منابع آب تهران بزرگ با اداره ثبت اسناد گفت: با پیگیری‌های ویژه به عمل آمده توسط همکاران این امور برای بخشی از بستر رودخانه مبارک آباد واقع در اتوبان صیاد شیرازی، سند مالکیت به مساحت بیش از دو هکتار صادر شد.

وی افزود: به دلیل وجود این بخش از رودخانه مبارک آباد در محدوده داخل شهر تهران و به منظور پیشگیری از تصرفات غیر مجاز و جلوگیری از سودجویی متصرفان، صدور این سند در حفظ مالکیت بستر رودخانه و جلوگیری از عدم تجاوز به آن دارای اهمیت بالایی می‌باشد.

 مرادی نسب ادامه داد: بر اساس تفاهم نامه فی ما بین وزارت نیرو و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و جلسات استانی و شهرستانی برگزار شده با دبیرخانه شورای حفظ حقوق بیت المال و همچنین پیگیری‌های مستمر انجام شده توسط امور منابع آب تهران و پردیس، مقرر است در چارچوب ضوابط و مقررات جاری در خصوص اخذ سند مالکیت برای بستر رودخانه‌های واقع در شهرستان تهران و پردیس در حوزه عملکرد این امور اقدام شود.

مرادی نسب با اشاره به اهمیت رودخانه ها به عنوان یکی از مهمترین منابع تامین آب و  تغذیه کننده سفره های زیرزمینی تاکید کرد: با اخذ سند مالکیت برای اراضی بستر مجاری آب های سطحی اساساً با تثبیت مالکیت دولت به تولیت وزارت نیرو (شرکت آب منطقه ای تهران) هر گونه سوء استفاده احتمالی برای تصرفات بستر و حریم منتفی خواهد شد و امور آب در نقش حاکمیتی خود با هر گونه تخلف و تصرف مطابق با قانون برخورد لازم را به عمل خواهد آورد.

کد خبر: 62096
  تاریخ خبر : 1401/06/15
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/06/16
 شیخ الاسلامی
 56